Reklama

Bezpieczeństwo dzieci - policja w akcji "Świeć przykładem" [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI O tym, jak ważne jest korzystanie z elementów odblaskowych przez pieszych uczestników ruchu drogowego, mówili dziś kolbuszowscy policjanci na spotkaniu z uczniami szkoły w Woli Raniżowskiej.

Spotkanie zorganizowano w ramach tegorocznej edycji akcji informacyjno-edukacyjnej  ”Świeć przykładem – Bądź widoczny”. Wczoraj (środa, 23 września) uczniowie pierwszej klasy z Kolbuszowej Górnej ćwiczyli pod okiem policjantów prawidłowe przechodzenie przez jezdnię.

- Każdego roku, wraz z rozpoczęciem nauki w szkołach, funkcjonariusze podejmują działania o charakterze informacyjno-edukacyjnym skierowane na bezpieczeństwo dzieci w ruchu drogowym. W tym roku tematyka ta jest omawiana podczas plenerowych spotkań, na których policjanci przekazują informacje dotyczące właściwego poruszania się po drogach, szczególnie w ruchu pieszym

- relacjonuje kom. Jolanta Skubisz-Tęcza, oficer prasowy KPP w Kolbuszowej.


Wczoraj, podczas spotkania w Szkole Podstawowej w Kolbuszowej Górnej, funkcjonariusze ćwiczyli z pierwszoklasistami prawidłowe przechodzenie przez jezdnię. Na usytuowanej tuż obok szkoły drodze krajowej nr 9 jest bardzo duże natężenie ruchu, a wspólne ćwiczenia mają przede wszystkim na celu utrwalenie prawidłowych zasad przechodzenia przez jezdnię.

Natomiast dziś (czwartek, 24 września) w związku z tegoroczną inauguracją 4 edycji akcji "Świeć przykładem – Bądź widoczny", policjantki z kolbuszowskiej komendy odwiedziły uczniów ze Szkoły Podstawowej w Woli Raniżowskiej. Podczas spotkania zwracały szczególną uwagę na to, jak ważne dla bezpieczeństwa osób pieszych są elementy odblaskowe. Tematem spotkania było także prawidłowe poruszanie się w ruchu pieszych, obowiązek zapinania pasów bezpieczeństwa podczas podróżowania samochodem, a także zasady związane z jazdą na rowerze.    

Na koniec spotkań pierwszoklasiści otrzymali od policjantów elementy odblaskowe.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE