Reklama

Bez bezkrólewia

Opublikowano:
Autor:

Bez bezkrólewia - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Mieszkańcy dopytują, czy wójt Krzysztof Klecha wróci do urzędu gminy? I czy w razie nadal trwającej choroby odbędą się dodatkowe wybory?

Jak powszechnie, bo nie tylko w gminie, wiadomo, wójt jest chory. Wieść o chorobie  pojawiła się w drugiej połowie roku ubiegłego, kiedy to zanotowano coraz częstszą absencję Krzysztofa Klechy na gminnych spotkaniach, sesjach rady gminy, w urzędzie. - Życzymy wójtowi zdrowia i szybkiego powrotu do pracy. Tylko co będzie, jak choroba nie odpuści? Kto teraz rządzi w gminie? Czy panuje tu bezkrólewie? - dopytuje nas Czytelnik.

27 lat
W lutym tego roku na stanowisko zastępcy wójta oficjalnie został powołany Józef Tęcza i to on de facto pełni obowiązki wójta. Choć słychać, że wójt nie zaniechał całkowicie pracy na rzecz gminy, służy radą i stanowiskiem, kieruje poczynaniami jej przedstawicieli, tyle że "z tylnego krzesła". W końcu wójt Klecha jest samorządowcem doświadczonym jak mało kto: funkcję szefa dzikowieckiego samorządu pełni nieprzerwanie od 1990 roku.
Od kiedy wójt jest na chorobowym? Takiej informacji nie otrzymaliśmy z urzędu gminy. Nic na temat chorobowego wójta powyżej 30 dni nie wie także wojewoda podkarpacki, a obowiązek zgłoszenia takiego faktu spoczywa na gminie. 

Więcej w 21 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE