Reklama

Bestie zagryzły stado danieli

Opublikowano: pon, 23 paź 2017 05:00
Autor:

Bestie zagryzły stado danieli - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Wałęsające się psy zagryzły pięć danieli z gospodarstwa pana Adama w nocy z niedzieli na poniedziałek. Podobna sytuacja miała miejsce w lipcu. Wtedy ofiarami psów padły cztery daniele. - Dlaczego od tamtej pory gmina nic nie zrobiła - pytają właściciele danieli.

Właścicielem danieli jest pan Adam z Woli Rusinowskiej, który ubolewa nad stratą, tym bardziej że podobna rzeź miała miejsce kilka miesięcy wcześniej. Widok, który pan Adam zastał w poniedziałek rano (16 października) w zagrodzie, był koszmarny. - Najpierw zobaczyłem otwartą bramę do zagrody, później naszego psa, który miał w nocy danieli pilnować - był po drugiej stronie zagrody. Wtedy już wiedziałem, że to psy wydusiły daniele - opowiada mieszkaniec Woli Rusinowskiej. - Psy, które zaatakowały daniele, podkopały się pod ogrodzenie podwórka i tym sposobem znalazły się w zagrodzie. Brama była zamknięta, ale jak daniele uciekały przed nimi, to otworzyły tę bramę. Widać, że próbowały się ratować i uciekały - dodaje.

Cztery psy - mogą zagryźć ludzi
Ciała zwierząt były porozrzucane w różnych miejscach na podwórku pana Adama. Daniele nie były tylko uduszone, niektóre z nich miały duże rany, zdartą skórę. U jednego na wierzchu znajdowały się narządy.

Jak mówi żona pana Adama, psy które zadusiły daniele, były widziane już wcześniej w sąsiedztwie. - One były po południu w niedzielę za siatką. W sumie było ich cztery: dwa mniejsze kundle i dwa większe przypominały wyglądem psy husky - opowiada kobieta. - Te psy w gminie Dzikowiec udusiły dwa stada. Najpierw w Dzikowcu, potem w Kopciach i teraz przeniosły się do nas - mówi sąsiad pana Adama i dodaje: - Żeby te wałęsające się psy nie zaczęły ludzi dusić, bo mieszkańcy chodzą tędy do lasu na grzyby. Żona pana Adama dodaje, że daniele to bardzo przyjazne zwierzęta. - One się w ogóle nie bały. Dzieci dawały im jeść z ręki.
 
Niech gmina zrobi porządek
Właściciel danieli tego samego dnia zgłosił sprawę na policję. - Powiedzieli, że nic nie poradzą, ale przyjęli nasze zgłoszenie - mówi pan Adam. - Później pojechaliśmy do gminy. - Wójta nie było, więc rozmawialiśmy z zastępcą wójta. Pani wójt powiedziała, że pierwszy raz słyszy o takim zgłoszeniu, ale zapewniła, że jeszcze dziś klatkę na schwytanie psów nam przywiozą.  

Właściciele danieli mają żal, że po sytuacji z lipca sprawą nie zajęła się gmina. - Dlaczego nie wyłapali tych psów po naszym zgłoszeniu z lipca? Żeby chociaż wtedy jakąś klatkę przywieźli czy jakieś sidło, żeby złapać... - pyta właścicielka zagryzionych danieli. - Chcielibyśmy, żeby gmina zrobiła w końcu porządek z tymi psami.
Mieszkańcy dodają, że kiedy zgłaszali sprawę na policję w lipcu, byli przekonani, że zajmie się nią gmina. - Policja zapewniła nas, że o zdarzeniu poinformuje gminę. Chyba jednak ktoś nie dopełnił swoich obowiązków. Pytanie kto? - zastanawiają się właściciele martwych danieli.

Więcej w 42 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (3)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 4 lata temu | ocena +0 / -0

  Tadek

  Ale przygłupy piszą te komentarze

 • 4 lata temu | ocena +0 / -0

  bez przesady

  Rozumiem tych właścicieli, że chcą zadbać o swój interes. Psy bezpańskie powinny być wyłapane. Nie podoba mi się, że stosują taktykę podgrzewania atmosfery i nagonki na psy. Psy poduszą, pozagryzają ludzi? I co jeszcze? Może to wilkołaki jakieś? Proponują sidła do łapania - nieludzkie. Ciekawe jak traktują tego swojego psa. Coś mi mówi, że nie ma t... Rozwiń

 • 4 lata temu | ocena +0 / -0

  hgh

  co jak co ale zeby psy udusily kogos cos to 1 slyszze chyba zagryzly poszarpaly wyrwaly mieso rozszarpaly krtan i inne tkanki to slyszalam ale dusic??? maja palce przeciwstawne jak u czlowiek??