Reklama

Będą zmiany w zagospodarowaniu lasów

Opublikowano:
Autor:

Będą zmiany w zagospodarowaniu lasów - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Gmina Niwiska weźmie udział w projekcie dotyczącym zagospodarowania przestrzennego. Mieszkańcy złożyli 21 wniosków.

Gmina Niwiska zakwalifikowała się do udziału w projekcie Wspólny Plan. Projekt realizowany jest z europejskiego funduszu społecznego w ramach Power 2014-2020. W projekcie 20 gmin z całej Polski otrzyma wsparcie merytoryczne i finansowe na realizację konsultacji społecznych przy opracowywaniu dokumentów planistycznych według indywidualnie, ustalonego planu. 

- W naszej gminie konsultacje społeczne związane będą głównie ze zmianą planu zagospodarowania przestrzennego obejmujące grunty leśne i przeznaczone do zalesienia

- tłumaczyła Elżbieta Wróbel, wójt gminy Niwiska. 

Do urzędu wpłynęło 21 wniosków o zmianę planu, na łączną powierzchnię prawię 19 hektarów. Wnioski przyjmowane były od 19 lutego do 30 czerwca. Ideą projektu jest przygotowanie i przeprowadzenie konsultacji społecznych planów lub studium zagospodarowania przestrzennego. Udział w projekcie jest w całości bezpłatny. Oznacza to, że gminy, które zostały zakwalifikowane do projektu, nie muszą wnosić żadnych opłat. Wsparcie ekspertów podczas całego procesu konsultacji oraz trzydniowe warsztaty dla pracowników urzędu są darmowe. 

- W ramach warsztatów gmina wypracowuje indywidualny plan konsultacji wraz z harmonogramem rzeczowo-finansowym

- dodała włodarz.

Indywidualny plan konsultacji to szczegółowy scenariusz, przygotowany w sposób modelowy i obejmujący wszystkie etapy konsultacji, od diagnozy po ewaluację. 

Indywidualny plan konsultacji przedstawia problematykę terenu objętego konsultacjami oraz zawiera szczegółowy opis podejmowanych działań, zastosowanych narzędzi i metod konsultacji. - W odniesieniu do planowanych działań, w indywidualnym planie konsultacji, określa się wskaźniki realizacji poszczególnych etapów konsultacji, z których realizacji gmina będzie zdawać sprawozdania - podsumowała Elżbieta Wróbel. 

Istotnym elementem planu jest szczegółowy harmonogram rzeczowo-finansowy, obejmuje wszystkie wydatki, jakie gmina poniesie w związku z przeprowadzeniem procesu konsultacji. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE