Reklama

Będą utrudnienia na drodze nr 9 w miejscu powstającej małej obwodnicy Kolbuszowej

Opublikowano:
Autor:

Będą utrudnienia na drodze nr 9 w miejscu powstającej małej obwodnicy Kolbuszowej - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Trwają prace nad budową drugiej obwodnicy Kolbuszowej, która połączy krajową drogę nr 9 z drogą wojewódzką nr 987.

Jak informuje Andrzej Szpala, kierownik, prace na budowie idą sprawnie. - Aktualnie wykonujemy nasypy pod konstrukcję nawierzchni, na odcinku między rondami oraz w obrębie planowanego ronda na krajowej drodze nr 9 - tłumaczy. - Wykonujemy przebudowę sieci energetycznych i gazowych. Trwa budowa obiektu mostowego na potoku Górnianka, budowa kanalizacji oraz przygotowania do wejścia na DK9 - dodaje kierownik budowy.

Poza wycinką drzew i usunięciem humusu, czyli wierzchniej warstwy gleby, ekipa budowlana rozebrała most i wyburzyła budynki, które stały na trasie nowej drogi. Zostały wykonane wykopy i nasypy oraz przebudowana została sieć wodociągowa. Zamontowano także konstrukcję na rzece Górniance i wzmocniono podłoża.

Utrudnienia na krajowej

Jak podkreśla kierownik budowy, w czerwcu kierowcy mogą spodziewać się utrudnień na krajowej drodze nr 9. - Wprowadzony zostanie ruch wahadłowy w krótkim okresie - zaznacza Andrzej Szpala. - Następnie utrzymany będzie ruch dwukierunkowy. W końcowej fazie robót, przełom sierpnia i września, będą kolejne utrudnienia w związku z układaniem nawierzchni bitumicznych. Na drodze wojewódzkiej nr 987 w najbliższym czasie nie będzie większych utrudnień - dodaje kierownik.

Intensywne opady

 - Roboty idą dobrze, niemniej jednak są drobne utrudnienia - informuje kierownik Szpala. - Związane są z intensywnymi opadami deszczu w ostatnim czasie.

Przedsiębiorstwo z Mielca, które zajmuje się budową drogi, planuje zakończyć pracę końcem września. - Jeśli nie będzie poważnych trudności, zamierzamy ukończyć budowę w tym czasie - kwituje przedstawiciel firmy.


Budowana obwodnica Kolbuszowej to trakt o długości ok. 1200 metrów, który w Kolbuszowej Górnej połączy dwie drogi. Drogę krajową nr 9 z drogę wojewódzką nr 987 biegnącą w stronę Sędziszowa Małopolskiego. Zostaną wybudowane dwa ronda oraz ścieżka rowerowa. Prace obejmą także przebudowę mostu na rzece Górnianka. Droga będzie oznakowana i oświetlona.

Inwestycja ma kosztować prawie 8,5 miliona złotych, z czego dofinansowanie z zewnątrz wynosi 6,2 miliona złotych. Wykonawcą przedsięwzięcia jest Przedsiębiorstwo Robót Drogowych w Mielcu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE