Reklama

Bądźmy dumni z tego, że jesteśmy Polakami

Opublikowano: czw, 30 kwi 2020 12:44
Autor:

Bądźmy dumni z tego, że jesteśmy Polakami  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W sobotę (2 maja) obchodzić będziemy Święto Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Dzień Polonii i Polaków za granicą.

Święto Flagi Rzeczypospolitej Polskiej obchodzone jest w Polsce 2 maja, między innymi świętami, tj. 1 maja – Świętem Pracy oraz 3 maja – Świętem Konstytucji 3 Maja. Dzień Flagi w bieżącym roku celebrować będziemy już po raz 16.
 
Święto Flagi Rzeczypospolitej Polskiej ustanowiono na mocy ustawy z 20 lutego 2004 r. Z kolei Dzień Polonii i Polaków za granicą, uchwalony został przez Sejm 2 maja 2002 r., w dowód uznania wielowiekowego dorobku i wkładu Polonii i Polaków za granicą w odzyskanie przez Polskę niepodległości.
 
- Zachęcamy wszystkich mieszkańców powiatu kolbuszowskiego do wywieszenia flagi w tym dniu i eksponowania barw biało-czerwonych - mówią przedstawiciele starostwa. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE