Reklama

Badmintoniści Startu Widełka po zakończeniu wakacji wzięli udział w paru mocnych zawodach

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Dobrymi wynikami pochwalić mogą się nie tylko jedni z najbardziej utalentowanych, czyli Konrad Płoch i Szymon Maciąg, ale również młodsi wychowankowie Piotra Surowca.

- Drugą połowę sezonu rozpoczęliśmy od wywalczenia dobrych wyników w turniejach zagranicznych i ogólnopolskich – informuje trener Piotr Surowiec.

Członek kadry narodowej, Konrad Płoch, pokazał się w Mińsku na Belarus International 2018. Doszedł tam dwukrotnie w grze podwójnej i mieszanej do ćwierćfinału. W deblu wystąpił z zawodnikiem z Komety Sianów - Dominikiem Ziętkiem, natomiast w grze mieszanej z Aleksandrą Goszczyńską z  Milenium Warszawa.

- Konrad wystąpił także w turnieju międzynarodowym w Bieruniu. Tam odpadł w meczu o wejście do ćwierćfinałów w grze podwójnej z Aleksandrem Jabłońskim UKS Hubal Białystok – wspomina Surowiec.

Kolejny raz widelski klub świetnie zareklamował  junior młodszy - Szymon Maciąg, który na zawodach Polish International (do 17 lat) w Lublinie wywalczył brązowy medal w grze mieszanej z Julią Pławecką z Plesbad Pszczyna. - Do listopada Szymek weźmie jeszcze udział w turniejach międzynarodowych na Słowacji i Litwie – zaznacza trener Startu.

W bardzo dobrej dyspozycji są młodsi gracze Startu. Udowodnili to podczas Ogólnopolskiego Turnieju Młodzików i Młodzików Młodszych w Żyrakowie. Zawodniczki Emilia Pastuła i Klaudia Rzeszutek w kategorii młodzik młodszy (w grze podwójnej) stanęły na najwyższym stopniu podium.

W ślad za nimi, w kategorii młodzik, Kamil Malak w grze podwójnej z Maksymilianem Danielakiem z Piotrkowa Trybunalskiego również wywalczył pierwsze miejsce. - Za nami trzy turnieje. Mamy nadzieję, iż na kolejnych turniejach wyniki  będą równie dobre  - kończy Surowiec.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE