Reklama

Autobus utknął na śliskiej drodze w Kopciach. Mieszkaniec: Strażacy kupowali sól w sklepie za własne pieniądze

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso Kolbuszowskie

Autobus utknął na śliskiej drodze w Kopciach. Mieszkaniec: Strażacy kupowali sól w sklepie za własne pieniądze - Zdjęcie główne

Kierowcy autobusu pomogli strażacy. | foto Archiwum Korso Kolbuszowskie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI O tragicznej sytuacji na drodze w Kopciach mówi mieszkaniec tamtejszej miejscowości. Ten był świadkiem, jak strażacy kupowali sól w sklepie za własne pieniądze, aby posypać drogę i umożliwić autobusowi podjazd na śliskiej nawierzchni. - Dyrektor (powiatowego zarządu dróg - przyp. red.) mówi, że troszkę ich zaskoczyła ta pogoda. To jest niepoważne - dodaje rozgoryczony mężczyzna.

O fatalnej sytuacji na drogach powiatu kolbuszowskiego we wtorek (20 grudnia) słychać od samego rana. Jest bardzo ślisko. Nasza redakcja również otrzymała mnóstwo telefonów w tej sprawie. Jeden z nich dotyczył autobusów, które blokowały drogę Kopaciach w gminie Dzikowiec.

Mieszkaniec: Sól kupowali strażacy

- W Kopciach dzisiaj makabra. Na krzyżówkach autobus stał w poprzek drogi, dwie straże przyjechało. Strażacy, żeby ściągnąć autobus, kupowali w sklepie za swoje pieniądze sól, żeby posypać. Nie ma ani grama piasku, piaskarki nie jeżdżą

- mówił w rozmowie z nami rozgoryczony mieszkaniec Kopci i zarazem świadek.

Mieszkaniec zadzwonił osobiście do Eugeniusza Szczebiwilka, dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych w Kolbuszowej. Od szefa ZDP miał usłyszeć, że pogoda ich trochę zaskoczyła. - Od tygodnia mówią, że taka pogoda będzie, żeby się przygotować, żeby uważać, a oni dalej są nieprzygotowani - niedowierza mieszkaniec Kopci i dodaje: - Koło leśniczówki w Wilczej Woli to samo, auta po rowach stoją, nie przejedzie.

- W Wilczej Woli na krzyżówce jest tragedia. Jak jedzie pług od Majdanu, zepchnie śnieg na środek krzyżówek, ten co jedzie od Wilczej Woli to zepchnie na środek, od Lipnicy też na środek i nikt tego ze środka nie spycha. Każdy ma w nosie, bo to jest nie jego działka. Małym samochodem wyjeżdżam w zaspę i już zderzaka nie ma. Nikt się tym nie przyjmuje

- mówi mężczyzna i dodaje na koniec:

- Dyrektor mówi, że troszkę ich zaskoczyła ta pogoda. No ludzie. W lipcu są przygotowani na najgorsze warunki, a dzisiaj, odrobina marznącego deszczu zaskoczyła ich. To jest niepoważne.

Nasza redakcja próbowała się kilkukrotnie skontaktować z Eugeniuszem Szczebiwilkiem. Bezskutecznie. Telefon odbierają pracownicy starostwa, którzy nie chcą się wypowiadać na ten temat. Dyrektor natomiast jest od rana zajęty i nie znalazł czasu na rozmowę.

Policja: Autobus stanął w poprzek drogi

Informację o autobusie, który utknął w Kopciach na śliskiej nawierzchni, potwierdziła w rozmowie z nami kom. Jolanta Skubisz-Tęcza, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Kolbuszowej.

- Autobus szkolny na śliskiej drodze stanął w poprzek drogi i zablokował przejazd. W środku nie było pasażerów

- dodała funkcjonariuszka.

Miało to miejsce około godz. 7:30. Bryg. Marcin Wieczerzak przekazał nam, że strażacy również pojawili się na miejscu, aby pomóc udrożnić ruch. Podobne zgłoszenie kolbuszowscy policjanci otrzymali z pobliskiej Wilczej Woli. Tam autobus miał zjechać na pobocze i nie móc wyjechać. Po przyjeździe mundurowych na miejsce pojazdu już nie było.

Rzecznik kolbuszowskiej policji poinformowała również o kolizji trzech samochodów osobowych w Raniżowie. Stłuczka miała miejsce około godz. 8 rano. Żadna z osób biorących udział w zdarzeniu nie wymagała pomocy medycznej.

Do godz. 9 mundurowi z KPP w Kolbuszowej nie otrzymali więcej zgłoszeń dotyczących wypadków, kolizji czy problemów z podjazdem samochodów na śliskiej nawierzchni.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy