Reklama

Atak zimy i paraliż na drogach powiatu. Kierowca samochodu w potrzasku. Przewrócone drzewa odcięły drogę ucieczki [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Do dramatycznych scen doszło dzisiaj w nocy (12 grudnia) na drodze wojewódzkiej w Krzątce. Pod naporem śniegu, przed maskę samochodu osobowego spadło dużych rozmiarów drzewo. Chwilę później kolejne przewróciło się tuż za pojazdem, tarasując całkowicie drogę ucieczki. Z pomocą przyjechali strażacy. To nie jedyna interwencja mundurowych.

Wczorajsze (niedziela, 11 grudnia) intensywne opady śniegu sprawiły, że drogi powiatu kolbuszowskiego były sparaliżowane przez kilka godzin. Piaskarki i pługi nie wyrabiały usuwać zalegający na ulicach śnieg. Pełne ręce roboty miała także kolbuszowska straż pożarna. Sprawdzamy, gdzie interweniowali.

O dużym szczęściu może mówić kierowca osobowego volkswagena. Jadąc dzisiaj w nocy drogą wojewódzką w Krzątce, przed i tuż za jego samochodem spadły sporych rozmiarów drzewa, odcinając całkowicie drogę ucieczki. Na szczęście żadne z nich nie spadło na samochód. Kierowcę wyrwali z opresji strażacy ochotnicy, którzy przyjechali z pomocą na miejsce.

Mł. bryg. Paweł Tomczyk, przedstawiciel kolbuszowskich strażaków, w rozmowie z nami poinformował, że mundurowi odnotowali w powiecie kolbuszowskim w ciągu ostatnich 24 godzin łącznie 9 interwencji i jeden alarm fałszywy.

Wyjazdy dotyczyły głównie powalonych drzew, które blokowały przejazd. Nie zabrakło także poważniejszych zgłoszeń. W Kolbuszowej Górnej przez brak prądu przestał działać respirator. To urządzenie podtrzymywało funkcje życiowe starszej osoby. Pisaliśmy o tym tutaj: Przez brak prądu mogło dojść do tragedii. Przestał działać respirator, który podtrzymywał funkcje życiowe. Pomogli strażacy

Tutaj interweniowali strażacy:

Niedziela (11 grudnia)

Kolbuszowa Górna (godz. 11:16). Brak prądu - potrzeba zasilenia respiratora.

Kolbuszowa ul. Krótka (godz. 11:44). Sarna uwięziona w siatce ogrodzeniowej.

Krzątka (godz. 12:00). Drzewo blokuje drogę wojewódzką nr 872.

Widełka (godz. 13:40). Drzewo pochylone nad drogą powiatową w kierunku Przewrotnego.

Kolbuszowa (godz. 15:50). Samochód ciężarowy blokuje małe rondo w Kolbuszowej.

Przedbórz (godz. 16:10). Powalone drzewo blokuje drogę gminną (w kierunku na Cierpisz).

Wilcza Wola (godz. 19:37). Otwarcie mieszkania, prawdopodobnie osoba nieprzytomna w środku. Na miejscu trzy zastępy (2x OSP i 1x PSP)

Poniedziałek (12 grudnia)

Krzątka (godz. 3:18). Droga wojewódzka nr 872 zablokowana przez przewrócone drzewa. Pomiędzy powalonymi drzewami znajduje się samochód. Bez osób poszkodowanych. Na miejscu interweniował zastęp z OSP Majdan Królewski i OSP Krzątka.

Nowa Wieś (około godz. 9). W pobliżu remizy OSP samochód osobowy wpadł do rowu. Na miejscu interweniowali strażacy. Nie ma informacji o osobach poszkodowanych.

Niespokojnie na Podkarpaciu

Na całym Podkarpaciu strażacy w ciągu ostatniej doby wyjeżdżali blisko 160 razy do zdarzeń związanych z usuwaniem intensywnych opadów śniegu.

- Nasze działania polegały głównie na usuwaniu połamanych konarów, gałęzi i drzew leżących na jezdniach i chodnikach. Najwięcej interwencji odnotowaliśmy w powiatach: mieleckim, rzeszowskim i tarnobrzeskim. Na szczęście w tych zdarzeniach nikt nie został ranny

- przekazał bryg. Marcin Betleja, rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego PSP w Rzeszowie i dodał:

- Apelujemy o sprawdzenie pokrywy śnieżnej na dachach. Pamiętajmy, że metr sześcienny mokrego śniegu może ważyć blisko tonę. Budynki mogą nie być przygotowane na tak duże dodatkowe obciążenie.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy