Reklama

Amnestia w bibliotece w Kolbuszowej. Masz prawie tydzień na oddanie przetrzymywanej książki bez żadnych konsekwencji finansowych

Opublikowano:
Autor:

Amnestia w bibliotece w Kolbuszowej. Masz prawie tydzień na oddanie przetrzymywanej książki bez żadnych konsekwencji finansowych - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Obecnie czytelnicy przetrzymują 1100 książek ze zbiorów Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kolbuszowej.

Jak placówka informuje na swojej stronie internetowej, dłużnicy książkowi mają czas do 15 maja na oddanie wypożyczonych egzemplarzy. Jeżeli zrobią to do połowy tego miesiąca, nie będą musieli płacić za zwłokę.

Dla wszystkich

- Nie chodzi nam o to, by książka leżała dalej na półce albo, co gorsza, cały czas była znów u jednego czytelnika. Zależy nam na tym, by była dostępna dla wszystkich odwiedzających naszą placówkę i cieszyła każdego czytelnika, który weźmie ją do ręki - wyjaśniają i zachęcają do oddania zaległych książek.

Dłużnicy książkowi mają w swoich domach ponad tysiąc książek z kolbuszowskiej biblioteki. - Rekordziści przetrzymują je ponad dwa lata - mówi Andrzej Jagodziński, dyrektor MiPBP w Kolbuszowej.

Na miesiąc

Zgodnie z regulaminem biblioteki jedna osoba może wypożyczyć jednorazowo pięć książek na nie dłużej niż miesiąc.

-  Po upływie tego okresu można jednokrotnie prolongować (przedłużyć) termin oddania. Zamiar prolongaty książki należy zgłaszać osobiście lub telefonicznie /017 22-70-220 w. 25/ dyżurnemu bibliotekarzowi przed upływem terminu zwrotu - czytamy na stronie biblioteki.

Ile to kosztuje?

Za przetrzymanie książek poza wyznaczony termin, biblioteka pobiera opłaty w kwocie 1 zł od egzemplarza za każdy rozpoczynający się tydzień po terminie zwrotu. Dodatkowo trzeba liczyć się z kosztami wysyłanych upomnień.

- W przypadku nie zwrócenia książki po kolejnych dwóch upomnieniach, sprawa może być skierowana na drogę sądową - ostrzegają pracownicy biblioteki.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE