Reklama

Absolutorium dla wójta

Opublikowano:
Autor:

Absolutorium dla wójta - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Na czerwcowej sesji rady gminy uchwalono absolutorium dla wójta z tytułu wykonania budżetu w roku minionym.

Głosowanie poprzedziło odczytanie sprawozdania z wykonania budżetu przez skarbnik gminy, Marię Kubiś. Jak poinformowała, budżet na koniec 2016 r. to dochody w wysokości ponad 25 mln 345 tys. zł, a wydatki ponad 24 mln 977 tys. zł. Na 31 grudnia 2016 nadwyżka budżetowa wyniosła ponad 1 mln 745 tys. Niemal 1,5 mln pochłonęła spłata rat kredytów. Zadłużenie na koniec minionego roku to 2 mln 600 tys., czyli 10,26% dochodów.

Zaprezentowano też pozytywną opinię Regionalnej Izby Obrachunkowej, która nie wniosła żadnych uwag do sprawozdania z wykonania budżetu. Jako prawidłowe sprawozdanie określił zespół radnych wchodzących w skład komisji rewizyjnej.

Po niejednogłośnym udzieleniu absolutorium z tytułu wykonania budżetu (od głosu wstrzymał się radny Jerzy Sito) zastępca wójta dziękował wszystkim współpracownikom, ale też radnym, sołtysom i mieszkańcom za współpracę. 

- Wspólne działania, mające słuszny cel, dobra wola i zaangażowanie całej społeczności dają sukcesy. Wszystkim serdecznie dziękuję za współpracę i działanie dla dobra naszej małej ojczyzny - mówił  Józef Tęcza.

Uzyskania absolutorium gratulował także radny powiatowy Marian Hopek.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE