Reklama

88 milionów rozdzielone

Opublikowano:
Autor:

88 milionów rozdzielone  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Pod znakiem jakich inwestycji upłyną najbliższe miesiące w gminie i co będzie stawiał burmistrz? Tego można się było dowiedzieć podczas ostatniego posiedzenia Rady Miejskiej w Kolbuszowej. Podczas sesji (28 grudnia) uchwalany był tegoroczny budżet.

Po raz drugi w historii radni miejscy uchwalili budżet gminy na kolejny rok jeszcze w grudniu. Po raz kolejny też przy dzieleniu gminnych pieniędzy samorządowcy byli jednomyślni. Pod uchwałą budżetową podpisali się bowiem wszyscy radni. - Dzisiejszy budżet to owoc pracy rady, która jest w dużym stopniu zgodna. Ten budżet świadczy też, że nasza praca dojrzewa już do pracy na wysokim poziomie – cieszył się tuż po głosowaniu Krzysztof Wilk, przewodniczący rady miejskiej.

Historyczny moment
W tym roku gmina Kolbuszowa planuje wydać aż 88 710 947 zł. Taka sama kwota została zapisana po stronie dochodów. Najwięcej pieniędzy, bo blisko 29 mln zł, samorząd planuje przeznaczyć na opiekę społeczną (pomoc społeczna i rodzina). Ma to związek z realizacją rządowego programu Rodzina 500 plus. Nieco mniej trafi na oświatę (ponad 28,8 mln zł), czyli utrzymanie szkół i pensje dla nauczycieli. W tym roku o około pół miliona wzrosną też koszty związane z utrzymaniem administracji. - Związane jest to z ustawowym podwyższeniem kwoty minimalnego wynagrodzenia. Od 1 stycznia 2017 roku będzie to kwota 2000 zł brutto – tłumaczył Stanisław Zuber, skarbnik gminy.

Więcej w 1 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE