Reklama

22 pary z gminy Raniżów obchodziły w tym roku złoty jubileusz pożycia małżeńskiego

Opublikowano:
Autor:

 22 pary z gminy Raniżów obchodziły w tym roku złoty jubileusz pożycia małżeńskiego - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Z tej okazji jubilaci otrzymali medale, kwiaty, gratulacje i moc najserdeczniejszych życzeń.

Jubileuszowe spotkanie, na którym wręczono Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, nadawane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, odbyło się w budynku przy stadionie sportowym w Raniżowie.

 

Razem pół wieku

Tego dnia świętowały pary, które 50 lat temu, czyli w 1969 roku, złożyły sobie przysięgę o wzajemnej miłości, wierności i uczciwości małżeńskiej. 

Oprócz przyznanych medali, życzeń i gratulacji pary otrzymały kwiaty i skromne upominki. Uroczystość uświetniła swoim występem Kapela Ludowa "Raniżowianie".

 

Po sąsiedzku

Wśród tegorocznych jubilatów odznaczonych medalami znaleźli się państwo Emilia i Jan Adamczykowie z Mazurów. Jak się poznali? - Można powiedzieć, że to była taka sąsiedzka znajomość. Chodziliśmy z Mazurów do ciotki, która mieszkała w Raniżowie. Naprzeciwko naszej ciotki mieszkała właśnie Emilia. Przychodziła tam do nas, bo moje kuzynki były z jej lat. No i Emilia mi się spodobała  - przyznaje Jan Adamczyk.

Para wzięła ślub w sierpniu 1969 roku w kościele parafialnym w Raniżowie. Niedługo po ślubie małżeństwo wyjechało na Śląsk - tam urodziło się dwoje dzieci. Następnie, w 1975 roku, państwo Adamczykowie wrócili w rodzinne strony, a dokładnie do Mazurów. Tutaj przyszło na na  świat również dwoje dzieci. Państwo Adamczykowie mają pięcioro wnucząt. Ich najstarsza wnuczka ma 19 lat.

 

Recepta na miłość

Jubileusz 50-lecia małżeństwa obchodzą w tym roku również Janina i Tadeusz Śmieszkowie z Mazurów. - Tak naprawdę to poznaliśmy się w pracy - mówi pani Janina. - Zaraz po maturze, w 1965 roku, poszłam do pracy do biura GS-u w Raniżowie. Miałam wtedy 18 lat. W 1967 roku mój obecny mąż przyjął się tam też do pracy jako kierowca. To było nasze pierwsze zapoznanie - opowiada pani Janina.

- Ślub cywilny, wtedy obowiązkowy, wzięliśmy 29 marca w Raniżowie. Ślub kościelny odbył się natomiast 7 kwietnia, w drugi dzień świąt wielkanocnych - wyjaśnia.

Państwo Śmieszkowie wychowali dwoje dzieci: córkę i syna. Mają też czworo wnucząt. A jaka jest ich recepta na tak długoletnią miłość? - Małżeństwo polega na kompromisie, trzeba się umieć dogadać - zaznacza pani Janina. - Nie mieliśmy cichych dni, oboje mamy podobne charaktery - nie potrafimy się gniewać na siebie, a wszelkie jakieś niedomówienia wyjaśniamy zawsze na bieżąco i to chyba jest recepta na takie wspólne życie - podsumowuje.Tegoroczni jubilaci:

Emilia i Jan Adamczykowie z Mazurów

Teresa i Franciszek Bełzowie z Raniżowa

Krystyna i Stanisław Burkowie z Zielonki

Zofia i Teofil Cabajowie z Raniżowa

Józefa i Bronisław Chudzikowie z Woli Raniżowskiej

Teresa i Edward Chudzikowie z Woli Raniżowskiej

Zofia i Bronisław Dulowie z Woli Raniżowskiej

Władysława i Józef Fuśkowie z Woli Raniżowskiej

Józefa i Józef Grochalowie ze Staniszewskiego

Genowefa i Stefan Krawcowie z Woli Raniżowskiej

Genowefa i Stanisław Marutowie z Woli Raniżowskiej

Stanisława i Józef Popkowie z Zielonki

Emilia i Jan Rumakowie z Zielonki

Krystyna i Władysław Sasielowie z Mazurów

Józefa i Józef Sondejowie z Zielonki

Maria i Jerzy Surdejowie z Raniżowa

Zofia i Ludwik Śmieszkowie z Zielonki

Janina i Tadeusz Śmieszkowie z Mazurów

Maria i Józef Terebowie z Woli Raniżowskiej

Janina i Stanisław Wieteszkowie z Mazurów

Maria i Edward Wykowie z Woli Raniżowskiej

Julia i Franciszek Wykowie z Woli Raniżowskiej

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE