Reklama

12,5 tys. zł otrzyma Szkoła Specjalna z Kolbuszowej Dolnej

Opublikowano:
Autor:

12,5 tys. zł otrzyma Szkoła Specjalna z Kolbuszowej Dolnej - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Dobrymi wiadomościami podzieliła się Szkoła Specjalna z Kolbuszowej Dolnej. 12,5 tys. zł to pieniądze, które otrzyma placówka. Skąd taki zastrzyk gotówki i na co zostaną przeznaczone?

Chociaż informacja na ten temat pojawiła się w sieci 1 kwietnia w prima aprilis, to nie był to żart. - Od 1 września będziemy posiadać w pełni wyposażoną salę terapeutyczną integracji sensorycznej - poinformowali przedstawiciele placówki.

Pierwsze urządzenia

Jeszcze w roku szkolnym 2018/2019, z inicjatywy działającej w tym czasie Rady Rodziców, zorganizowana została akcja na portalu zrzutka.pl. Udało się zebrać pieniądze, które wydano na zakup kilku tabletów i oprogramowania dla pracowni logopedycznej oraz sprzętu terapeutycznego do zajęć integracji sensorycznej. Następnie wyznaczone zostało pomieszczenie w placówce, w którym od 1 września bieżącego roku szkolnego odbywa się terapia integracji sensorycznej, prowadzona przez terapeutę z kwalifikacjami i certyfikatem. 

Wciąż jednak brakowało pieniędzy, aby je doposażyć w kolejne pomoce dydaktyczne. Dlatego też w grudniu 2019 r., Szkoła Specjalna w Kolbuszowej Dolnej złożyła wniosek o przyznanie 12,5 tys. zł darowizny w ramach akcji charytatywnej Telewizji Polskiej pn. "Reklama Dzieciom 2019". Wniosek został rozpatrzony pozytywnie.

Lepiej funkcjonują 

Z terapii SI korzystają uczniowie z różnymi deficytami oraz dysfunkcjami rozwojowymi (np. spektrum autyzmu, nadpobudliwością psychoruchową, z niepełnosprawnością intelektualną i ruchową, niepełnosprawnościami sprzężonymi). 

- Dzieci, które uczestniczą w terapii integracji sensorycznej, funkcjonują lepiej w szkole oraz środowisku domowym - zaznaczają pedagodzy. 

- Nasza sala SI już jest taką "perełką" na terenie szkoły. Nie wszystkich rodziców stać na zajęcia prywatne - zaznaczają nauczyciele terapeuci - U nas uczniowie korzystają z zajęć nieodpłatnie, w ramach rewalidacji - dodają. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE