Reklama

10 mieszkańców Niwisk podzieliło 56 tys. zł. Na co trafią w 2023 roku pieniądze z funduszu sołeckiego?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Canva

10 mieszkańców Niwisk podzieliło 56 tys. zł. Na co trafią w 2023 roku pieniądze z funduszu sołeckiego? - Zdjęcie główne

56 973,60 zł - tyle do wydania w 2023 roku mają mieszkańcy sołectwa Niwiska. | foto Canva

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Sprawdzamy, na co mieszkańcy Niwisk przeznaczyli pieniądze z przyszłorocznego funduszu sołeckiego. O tym, na co zostanie wydane niemal 57 tys. zł, zdecydowała mała grupa, bo 10 mieszkańców, którzy przyszli na zebranie wiejskie.

Rada sołecka wraz z Andrzejem Krupą, sołtysem wsi Niwiska, przedstawiła propozycję rozłożenia wiejskich pieniędzy w przyszłym roku. Do dyspozycji miejscowości było 56 973,60 zł.

Zadecydowano, że 8 tys. zł zostanie przeznaczone na zakup umundurowania i sprzętu przeciw pożarowego dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Niwiskach.

Kolejne 8 tys. zł zostanie wydane na spotkanie organizowane we wsi, a 3,5 tys. zł przeznaczone zostanie na zakup materiałów do wieńca i dekoracji na turnieje sołeckie. 

Najdroższa inwestycja sołectwa będzie polegała na remoncie drogi śródpolnej w Niwiskach. Mowa o trakcie za szkołą w kierunku drogi na Okręglicę. Modernizacja pochłonie 37 473,60 zł.

Podczas spotkania wiejskiego nie było dyskusji, nikt z zebranych nie chciał zabrać głosu. Co do propozycji wydatkowania budżetu sołeckiego, projekt przegłosowano jednogłośnie. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy