Reklama

10 mierników prędkości w powiecie kolbuszowskim. Czemu służą? [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Na terenie powiatu kolbuszowskiego przebudowanych zostało dziesięć przejść dla pieszych. Wyposażono je w radarowe mierniki prędkości oraz zasilanie solarne. Ile to kosztowało?

- Bardzo dobry pomysł. Uważam, że wszystkie zmiany związane z bezpieczeństwem pieszych jak i kierowców są zasadne - mówi mieszkanka Nowej Wsi. - Słyszałam, że była to droga inwestycja, ale moim zdaniem na bezpieczeństwie nie powinno się oszczędzać

- dodaje kobieta. 

Nowe przejścia powstały w Woli Raniżowskiej, Nowej Wsi, Raniżowie, Wilczej Woli, Przyłęku, Weryni, Dzikowcu oraz Niwiskach. 

W sumie zadanie kosztowało 2 mln 722 tys. zł i zostało zrealizowane przy udziale funduszy pozyskanych przez Samorząd Powiatu Kolbuszowskiego z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Z tego źródła powiat kolbuszowski otrzymał 2 mln zł.

Nowe przejścia dla pieszych, oprócz radarowych mierników prędkości, zawierają także aktywne punktowe elementy odblaskowe w jezdni; aktywne znaki D-6 z sygnałami ostrzegawczymi koloru żółtego i czujnikami ruchu oraz oświetlenie LED. Elementy te wyposażone są w zasilane solarne ze wspomagającą turbiną wiatrową, zapewniając zasilanie nieprzerwanie również w porze jesiennej i zimowej. 

 

- Realizacja tej inwestycji z pewnością przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa na drogach powiatowych - podkreślają pracownicy starostwa. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy