Reklama

- Wkurza mnie, gdy są marnowane publiczne pieniądze - mówi oburzona mieszkanka Dzikowca

Opublikowano:
Autor:

- Wkurza mnie, gdy są marnowane publiczne pieniądze - mówi oburzona mieszkanka Dzikowca  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Jak twierdzi kobieta, nowa strona internetowa gminy to jeden wielki bubel. Dlaczego?

Nowa witryna promuje informacje z innych gmin. Jakich? Jednym z przykładów jest działalność młodzieży w Grodkowie (gmina położona w województwie opolskim).

- W zakładce "oświata" mamy pięć informacji, z czego dwie dotyczą szkoły spoza gminy Dzikowiec. O co w tym chodzi? Czy nasza młodzież nie ma się czym chwalić? - pyta zbulwersowana tym faktem mieszkanka Dzikowca.

I dodaje: - Podejrzewam, że urzędnicy nawet nie wiedzą, co mają powrzucane do sieci. Pewnie było tak, że jakaś firma na szybko stronę wrzuciła, korzystając z gotowego szablonu i nawet nie postarała się o usunięcie wpisów, które Dzikowca nie dotyczą. Ale czy tak to powinno wyglądać?

Tylko festiwal w Żarnowcu

Jak się okazuje, informacje promujące działalność młodzieży z Grodkowa to nie wszystko. W dziale "kultura" mamy wyłącznie informację o festiwalu w Żarnowcu.

- Co to ma wspólnego z naszą gminą? Czy u nas nic z tematów kulturalnych się nie dzieje? Ciekawe, ile jeszcze takich kwiatków można znaleźć na stronie gminadzikowiec.pl - zastanawia się kobieta.


To było celowe

Jak się okazuje, urzędnicy zdawali sobie sprawę z tego, że informacje, jakie pojawiły się na portalu, promują także inne gminy. Dlaczego więc do tego dopuszczono?

- Urząd Gminy został poproszony o udostępnienie informacji z różnych źródeł. Wiemy o uczestnictwie mieszkańców gminy na festiwalu w Żarnowcu. Artykuł o szkole w Grodkowie był próbnym testem przed startem strony, który omyłkowo pozostał na stronie - przyznają urzędnicy i zapewniają, że błędne artykuły zostały już usunięte.

Więcej w aktualnym Korso

Choć nowa strona internetowa gminy Dzikowiec funkcjonuje od 30 listopada 2017 roku, nie jest jeszcze do końca dopracowana. Portal ma być modyfikowany.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE