Reklama

- Dlaczego nie upomnieli się o dodatkowe pojemniki na szkło? - pyta rozżalony Czytelnik i prosi o interwencję

Opublikowano: sob, 2 lut 2019 07:00
Autor:

- Dlaczego nie upomnieli się o dodatkowe pojemniki na szkło? - pyta rozżalony Czytelnik i prosi o interwencję - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Mieszkaniec gminy Raniżów ma pretensje do radnych, którzy zagłosowali w grudniu za znacznie podwyższonymi stawkami opłat za wywóz śmieci.

- Przegłosowali te nowe stawki za śmieci, ale żaden z tych, którzy zaakceptowali te kwoty, nie zaproponował tego, żeby firma odbierająca odpady rozstawiła po naszych wsiach pojemniki na szkło - powiedział nasz rozmówca. Dodał, że sesję, na której przyjęto uchwałę w tej sprawie, oglądał w internecie dwa razy i dokładnie zna przebieg dyskusji na ten temat. - Nikt z radnych się o to nie upomniał - stwierdził.

Worek się nie sprawdza

Zdaniem naszego Czytelnika, skoro mieszkańcy gminy Raniżów płacą w powiecie kolbuszowskim za śmieci najwięcej, to też powinny przysługiwać im dodatkowe udogodnienia, takie jak na przykład dodatkowe pojemniki na szkło. 

- Szkło ma do siebie to, że lubi się tłuc. Jeśli więc włożę do worka przeznaczonego na szkło jakąś butelkę czy słoik i mi się stłucze, to worek się podziurawi, a ja  naśmiecę - stwierdził nasz rozmówca.

Zdaniem naszego Czytelnika, sprawy nie rozwiązuje również kubeł na odpady zmieszane. - Tam przecież nie powinno lądować szkło! - podkreślił.

Lepsze pojemniki

Według mężczyzny, sprawę rozwiązałyby pojemniki na szkło rozstawione w poszczególnych miejscowościach. - Ja już nie mówię, że te pojemniki mają stać w dwóch miejscach, ale wystarczy w jednym, na przykład koło szkoły czy gdzieś indziej, gdzie jest monitoring. To rozwiązałoby nasz duży problem - powiedział.

Dodał, że gdyby w gminie pojawiły się kubły na szkło, byłoby to dla niego dużym ułatwieniem. - Wtedy pakuję to szkło, którego chcę się pozbyć, do samochodu i jadę z nim pod ten pojemnik. I już nie muszę się - tak jak wcześniej - martwić, gdzie je wrzucić, czy do kubła, czy do worka - wyjaśnił. - Choć wiem, że worek wystarczy wystawić przed posesję, to jednak jakbym zgromadził tych słoików trochę, to wolałbym je prosto do pojemnika wrzucić i wtedy mogą się nawet tłuc  - stwierdził.


Więcej w aktualnym numerze Korso.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 3 lata temu | ocena +1 / -0

    MaxSegregatus

    W wielu gminach Polski zapowiadane są horrendalnie wysokie bo nawet ponad 100 procentowe podwyżki comiesięcznych opłat za usuwanie śmieci – www.portalsamorzadowy.pl/gospodarka-komunalna/burmistrz-o-podwyzkach-oplat-za-odpady-katastrofa-i-masakra,118099.html ... Warto więc zapoznać się jak to jest we Wspólnocie Europejskiej... Czy w bogatych krajach... Rozwiń