Reklama

Mieszkańcy bloków w Kolbuszowej niewłaściwie sortują odpady? - To jak to w końcu robić? - pyta Czytelnik

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: korsokolbuszowskie.pl

Mieszkańcy bloków w Kolbuszowej niewłaściwie sortują odpady? - To jak to w końcu robić? - pyta Czytelnik - Zdjęcie główne

Mieszkańcy bloków mogą się spodziewać, że odpady, które wrzucają do pojemników, będą teraz kontrolowane przy każdym odbiorze. | foto korsokolbuszowskie.pl

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

SYGNAŁY CZYTELNIKÓW Mieszkańcy bloków niewłaściwie sortują odpady - tak stwierdzili urzędnicy i pogrozili Spółdzielni Mieszkaniowej w Kolbuszowej palcem. - To w końcu jak mamy sortować? - pytają zdezorientowani mieszkańcy.

W sierpniu na tablicach informacyjnych w blokach kolbuszowskiej spółdzielni wywieszony został komunikat, w którym poinformowano mieszkańców, w wielkim skrócie mówiąc, że sortowanie odpadów nie idzie im zbyt dobrze. Głównie chodziło o to, co było wrzucane do kubła, w którym powinny znajdować się tylko butelki PET.

Gdzie zielone butelki?

- Spółdzielnia napisała w ogłoszeniu, że można tam wrzucać butelki, ale w określonych kolorach: bezbarwne, odcienie bieli i niebieskiego

- pisze nasz Czytelnik.

- Teraz jednak już sam nie wiem, jak te odpady sortować, bo wrzucam tam też butelki w kolorze zielonym. Tak wyczytałem na stronie gminy. To, kto w końcu ma rację?

- zastanawia się mężczyzna. 

Józef Rybicki, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej, przyznaje, że faktycznie, przez niedopatrzenie, w ogłoszeniu dla mieszkańców zabrakło butelek w odcieniu zielonym. - Uzupełnimy tę informację - zapewnił nasz rozmówca.

Pół tony do utylizacji

Okazuje się jednak, że to nie o butelki w zielonym kolorze, jak przypuszczał mieszkaniec bloku, wrzucane do pojemnika na PET chodzi.

- Nieprawidłowości, jakie stwierdzono w zakresie segregacji odpadów komunalnych, frakcja butelki PET, to  m.in. wrzucanie do tych pojemników takich odpadów jak: opakowania chemii gospodarczej, folii, tetra-paków, papieru, opakowań po żywności i wiele innych odpadów z tworzyw sztucznych

- wylicza Krzysztof Matejek, sekretarz gminy Kolbuszowa. 

W efekcie, zamiast do recyklingu, prawie 500 kg odpadów przekazano do utylizacji. 

Będą sprawdzać odpady

Dalsze niewłaściwe segregowanie śmieci może się wiązać z karą, którą może nałożyć gmina. - Mieszkańcy mogą zostać obciążeni karą finansową wynikającą z obowiązującego regulaminu utrzymania czystości w gminie Kolbuszowa w wysokości podwójnej opłaty za odpady komunalne - przypomina spółdzielnia mieszkaniowa. Obecnie jest to 30 zł od osoby.  

Mieszkańcy bloków mogą się spodziewać, że odpady, które wrzucają do pojemników, będą teraz kontrolowane przy każdym odbiorze. 

- W pojemniku na butelkę PET winny się znaleźć butelki o określonym przebarwieniu, tj. bezbarwne, odcienia niebieskiego i zieloneg

 - przypominają jeszcze raz pracownicy magistratu. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy