Reklama

Fatalna droga na ul. Kopernika w Majdanie Królewskim. Wójt: Widziały gały, co brały

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso Kolbuszowskie

Fatalna droga na ul. Kopernika w Majdanie Królewskim. Wójt: Widziały gały, co brały - Zdjęcie główne

- Kiedyś było takie powiedzenie: Widziały gały, co brały. Wiedzieli (mieszkańcy - przyp. red.), gdzie się budowali, co robili i tak dalej - powiedział stanowczo Jerzy Wilk, wójt gminy Majdan Królewski. | foto Archiwum Korso Kolbuszowskie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

SYGNAŁY CZYTELNIKÓW Czytelnik zwrócił się do nas z prośbą, aby zająć się tematem drogi na nowym osiedlu na ul. Kopernika w Majdanie Królewskim. Jak twierdzi, znajduje się ona w fatalnym stanie, a wójt nie chce zrobić tam asfaltu. Jak sprawę komentuje Jerzy Wilk?

Według naszego rozmówcy część drogi na ul. Kopernika w Majdanie Królewskim jest w fatalnym stanie. - Droga jest polna, jak deszcz pada, nie ma nawet jak wyjechać samochodem. Szukamy ratunku ze wszystkich stron. Nawet nie ma jak dzieci do szkoły zawieźć. Wójt powiedział, że go to nie interesuje - przekazał w rozmowie z nami jeden z Czytelników.

Jak twierdzi mieszkaniec, połowa drogi jest własnością gminy, mimo to wójt nie chce położyć tam asfaltu. Co na to Jerzy Wilk, włodarz majdańskiej gminy?

Mieszkańcy powinni zakasać rękawy

Samorządowiec w rozmowie z nami powiedział, że żadne sygnały od mieszkańców do niego nie docierały w sprawie drogi na ul. Kopernika. - Nie byłem tam, nie wiem, jak jest - przekazał.

- Natomiast nie chcę składać żadnych deklaracji mieszkańcom, ponieważ w budżecie na ten rok na ul. Kopernika nie przewidziano żadnych pieniędzy. Póki co trzeba będzie sprawdzić, czy ta droga jest w całości nasza, czy czasami nie jest tak, że my mamy tylko w tym udział - nadmienił.

Jerzy Wilk dodał, że jeśli droga w dużej części jest prywatna, to mieszkańcy powinni naprawić ją czy utwardzić we własnym zakresie. - Ci, którzy oczekują szybkich reakcji, niech podwijają rękawy i coś robią - powiedział wprost i dodał: - Gmina nie może wydatkować publicznych pieniędzy na prywatną własność.

Włodarz nadmienił, że w 2018 roku droga była przekopywana kilkukrotnie. - Gmina zdobyła się na to, żeby jeszcze tam wybudować kanalizację - poinformował.

Wójt: Widziały gały, co brały

Jerzy Wilk uważa, że mieszkańcy nie powinni mieć pretensji o to, w jakim stanie jest ta droga, ponieważ w momencie zakupu działek wiedzieli, na co się piszą. - Kiedyś było takie powiedzenie: Widziały gały, co brały. Wiedzieli (mieszkańcy - przyp. red.), gdzie się budowali, co robili i tak dalej - powiedział stanowczo wójt.

W rozmowie z nami przyznał, że po okresie zimowym nie tylko część ul. Kopernika, ale wszystkie drogi o nawierzchni gruntowej, nie są w najlepszym stanie i trzeba być na to przygotowanym. - Czasami strach się wybierać autem na niektóre drogi. No jest, jak jest, trzeba poczekać, aż obeschnie - stwierdził.

Na koniec Jerzy Wilk przypomniał, że kilkanaście lat temu ulica Kopernika otrzymała nawierzchnię z kostki. Jak twierdzi, osoby, które tam mieszkają, wykorzystały wtedy pas drogowy do umieszczenia kabli energetycznych, przyłączy gazowych i innych mediów. - Nie mogliśmy położyć asfaltu, bo w drogę są wpuszczone media. Podobnie jest na nieutwardzonym odcinku - powiedział.

Plany w sąsiedztwie ul. Kopernika

Włodarz przyznał natomiast, że urząd ma pewne plany co do ulicy sąsiadującej z ul. Kopernika. - Jest przymiarka, żeby połączyć ul. Górską z ul. Żeromskiego - powiedział w rozmowie z nami.

Jak poinformował, dokumentacja jest już zrobiona. Łącznik ma być w rejonie, gdzie kończy się w tej chwili asfalt na ul. Żeromskiego i kostka na ul. Kopernika.

Gmina Majdan Królewski czeka w tym momencie na resztę dokumentów. - Jeśli tylko będziemy mogli działać, to spróbujemy to najpierw zrobić, bo nie wszystko naraz - nadmienił.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy