Reklama

Ministerstwo Zdrowia zmienia system raportowania o nowych przypadkach Covid-19

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Freepik

Ministerstwo Zdrowia zmienia system raportowania o nowych przypadkach Covid-19 - Zdjęcie główne

Dane o nowych zakażeniach będą publikowane przez ministerstwo w każdą środę. | foto Freepik

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

STREFA COVID-19 Spada liczba nowych zakażeń koronawirusem w Polsce. W związku z tym resort zdrowia podjął decyzję o zmianie sposobu prezentowania bieżących danych na temat Covid-19. Jak ma to teraz wyglądać?

- W związku z cały czas spadającą liczbą zakażeń oraz idącym w ślad za tymi spadkami słabnącym zainteresowaniem opinii publicznej prezentacją bieżących danych covidowych, począwszy od jutra modyfikujemy system raportowania. Dane będą teraz podawane w odstępach tygodniowych. Zestawienia tygodniowe wraz z informacją o hospitalizacji będą prezentowane w każdą środę

- poinformował w piątek (15 kwietnia) Wojciech Andrusiewicz, rzecznik Ministerstwa Zdrowia.

Dane na temat nowych zakażeń nie będą już podawane codziennie po godz. 10, ale raz w tygodniu. Najbliższych informacji możemy się spodziewać w środę - 20 kwietnia. 

Źródło: Ministerstwo Zdrowia

Przypomnijmy, że końcem marca zniesiony został obowiązek kierowania na kwarantannę i izolację z powodu koronawirusa. Pacjenci, którzy będą mieć wynik dodatni, a nie wymagają pobytu w szpitalu, powinien zostać w domu przez minimum tydzień. Od kwietnia przestały też działać szpitale i oddziały covidowe. 

W piątek (15 kwietnia) resort zdrowia informował o nowych 1201 przypadkach zakażeń Covid-19 w kraju (w tym 103 ponowne zakażenia). Na Podkarpaciu stwierdzono ich 66. W powiecie kolbuszowskim ani jednego. 

Z powodu Covid-19 zmarło 9 osób. 25 osób zmarło z powodu współistnienia Covid-19 z innymi schorzeniami. Liczba zakażonych koronawirusem 5 983 864/115 809 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy