Galerie handlowe, salony fryzjerskie i kosmetyczne, siłownie czy restauracje – m.in. tych branż dotyczy, ogłoszony przez rząd, nowy harmonogram luzowania obostrzeń na maj 2021.
ZOBACZ TAKŻE: Zerwany dach i powalone drzewa. Nasi strażacy w akcji [ZDJĘCIA]
Część restrykcji została zmieniona już 1 maja. Działalność mogli wznowić fryzjerzy i kosmetyczki, na obiektach sportowych znajdujących się na świeżym powietrzu limit osób podniesiono do 50 osób, a w krytych placówkach oraz na basenach dozwolono uprawianie sportu dla zorganizowanych grup dzieci i młodzieży do 18 roku życia przy maksymalnym obłożeniu 50 proc.
Kolejne obostrzenia zostaną zniesione 4 maja i dotyczą kultury, handlu, edukacji czy kultu religijnego. Z czego będziemy mogli skorzystać od wtorku? Zrobimy na przykład zakupy w sklepach w galeriach handlowych czy w marketach budowlanych.
OD 4 MAJA:
- otwarte galerie sztuki i muzea (limit: 1 osoba na 15 mkw., działalność w ścisłym reżimie sanitarnym),
- otwarte markety budowlane, meblowe, galerie handlowe (limit: 1 osoba na 15 mkw. i działalność w ścisłym reżimie sanitarnym),
- w kościołach limit: 1 osoba na 15 mkw., dodatkowo rekomendacja odprawiania ceremonii na świeżym powietrzu,
- powrót do szkół stacjonarnie dla klas 1-3 szkoły podstawowej (w reżimie sanitarnym).
Niewykluczone, że od 15 maja zniesiony zostanie także nakaz noszenia maseczek na świeżym powietrzu, o ile wskaźnik zakażeń na 100 tys. osób spadnie poniżej 15. Tego dnia otwarte zostaną również ogródki restauracyjne, kina i teatry na świeżym powietrzu, a w zewnętrznych przyjęciach komunijnych i weselnych, np. w ogrodowych namiotach, będzie mogło uczestniczyć 25 osób.
Do nauki hybrydowej 15 maja wrócą uczniowie klas 4-8 szkół podstawowych i klas 1-4 szkół średnich. Uprawianie sportu w obiektach sportowych na świeżym powietrzu od tego dnia dozwolone będzie zaś przy maksymalnie 25 proc. publiczności.
fot.iStock
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.