Reklama

Reklama

Sportowe podsumowanie 2020 roku - część I

Opublikowano: czw, 7 sty 2021 07:40
Autor:

Sportowe podsumowanie 2020 roku - część I - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

SPORT Przez pandemię wielu naszych sportowców nie mogło zrealizować wszystkich swoich planów. Wielu jednak pokazało charakter i zrobiło kolejny krok do przodu.

Reklama

Zakończony kilka dni temu rok przyniósł nie tylko sukcesy lekkoatletom, pływakom czy kolbuszowskim trójboistom. Uregulował również sprawy związane z ich organizacyjnymi wyzwaniami.

styczeń 2020: obcięte dotacje w gminie Kolbuszowa

Prezesi klubów ze spotkania w Urzędzie Miejskim w Kolbuszowej wychodzili zszokowani. Okazało się, że skromne dotacje zostały mocno obcięte, czasem po połowę, a czasem, w przypadku małych klubów piłkarskich, o dużo więcej.

Wszyscy będą szukać wsparcia u sponsorów, ale dla wielu to będzie początek końca działalności. – To nie jest dobra wiadomość dla naszego społeczeństwa jako całości. Jeśli obetniemy pieniądze klubom szkolącym młodzież, to w późniejszym czasie poniesiemy inne konsekwencje. Zapłacimy np. za leczenie chorób alkoholowych, naprawę przystanków autobusowych – mówił Bogdan Karkut, trener i prezes kolbuszowskiej Tiki-Taki. Działający od 2013 roku klub zrobił dużo dobrego dla promocji gminy w całej Polsce. 

luty: Magda wicemistrzynią Polski

Jedna z najbardziej utalentowanych wychowanek kolbuszowskiej Tiki-Taki, Magdalena Niemczyk, powtórzyła sukces z 2019 roku w halowych mistrzostwach Polski. Wywalczyła drugie miejsce w finałowym biegu na 60 metrów w kategorii do 18 lat. W finałowym biegu Magda poprawiła swój czas (7,79). Ustąpiła miejsca jedynie Dorocie Puzio ze Startu Długołęka (7,63). Po zawodach można było zastanowić się nad tym, czy nie lepiej byłoby wystartować na dystansie 200 metrów. – Patrząc na ostatni czas z zawodów w Ostrawie, to pewnie mogłaby sięgnąć po złoto, ale nie chcieliśmy uciekać przed najmocniejszą konkurentką i trzymać się wcześniej ustalonego planu – wyjaśnia trener Tiki-Taki. Szczęśliwa po tych zawodach była sama Magdalena. – Jestem zadowolona. Medal to medal. Mocno przyłożyłam się do tego sezonu – podkreśla uczennica kolbuszowskiego Liceum Ogólnokształcącego.

marzec: Tiki-Taka w dorosłych mistrzostwach Polski

Trójka wychowanków kolbuszowskiej Tiki-Taki wzięła udział w rozegranych w Toruniu halowych mistrzostwach Polski seniorów. Dwójka z nich już w barwach innych klubów.

Wiktoria Wrońska była jedyną aktualną reprezentantką kolbuszowskiej Tiki -Taki  w Halowych Mistrzostwach Polski Seniorów w Toruniu. Nasza młoda zawodniczka wywalczyła miejsce w tych zawodach w ostatniej chwili, dzięki wysokiej pozycji w rankingu wyników na 400 metrów. Wiktoria była trzecia w swojej serii (11. miejsce w mistrzostwach), nie udało się poprawić "życiówki" (uzyskała 57,49), ale zdobyła kolejne wspaniale doświadczenie, które na pewno wykorzysta w przyszłości. W mistrzostwach Polski wystartowali też inni wychowankowie Tiki -Taki, Szymon Zięba i Radosław Maciąg, którzy na okres studiów zostali wypożyczeni do innych klubów. Maciąg, obecnie zawodnik Śląska Wrocław, na 400 metrów był jedenasty (czas 49,39), zaś Zięba zdobył wraz z koleżankami i kolegami z AZS-u AWF Kraków brązowy medal w sztafecie mieszanej 4x400m, a na 800 metrów uplasował się na jedenastym miejscu.

kwiecień: skromny chłopak stawia na pracę, czyli historia rozwoju Szczepana Wójcika

- Część kolegów mówiło Szczepanowi, że trenując, traci dzieciństwo. On niczego nie traci, ta pasja go rozwija – cieszy się Sabina Wójcik, mama Szczepana, triumfatora kategorii Talent Roku w naszym ostatnim plebiscycie sportowym. Jako pierwszy na basen zabierał go tato Grzegorz. Rodzina Wójcików mieszka w Cmolasie, więc na pływalnię nie mieli daleko. Szczepan pierwsze poważniejsze lekcje pływania odbierał od pana Piotra Jóźwika. Mała sekcja pływacka w Cmolasie dała mu podstawy, ale później nie pozostało nic innego, jak skierować go do kolbuszowskiej Fregaty, gdzie mógłby się rozwijać. Cała zabawa w normalnych warunkach (bez pandemii) rozpoczyna się około 5.30. Wtedy Szczepan jedzie z tatą na pierwszy trening do Kolbuszowej. Po zajęciach wracają do Cmolasu, bo tu młody pływak chodzi do szkoły podstawowej (jest w 7 klasie). Po południu pan Grzegorz również wykonuje swój "taksówkarski" obowiązek i zawozi syna na drugi trening. Spędza ponad półtorej godziny w Kolbuszowej i wraca z synem do domu.

maj: nowa czwarta liga to będzie wyzwanie

Zawodnicy Sokoła Kolbuszowa Dolna utrzymali się w rozgrywkach czwartej ligi. Cel zrealizowali bez rozegrania prawie całej rundy wiosennej dzięki decyzji wojewódzkiego związku. Żeby nie spaść za rok, trzeba będzie się jednak mocno sprężyć.

Ambicje Skowrońskiego, który w klub z Kolbuszowej Dolnej włożył na przestrzeni kilkunastu lat sporo pieniędzy, sięgają wyżej niż walka o utrzymanie w czwartej lidze. Sokół, grając tak jak ostatnio, może mieć ogromny problem z utrzymaniem się w nowej, mocniejszej czwartej lidze. Czwarta liga będzie liczyć najprawdopodobniej 22 zespoły. Zakładamy, że chce w niej walczyć wszystkich pięciu beniaminków. - Z "okręgówek" dochodzą naprawdę dobre zespoły - ostrzega Skowroński.

czerwiec: Obiecujący powrót po pandemii

Siedem osób reprezentowało kolbuszowską Tiki-Takę w rozegranym w Stalowej Woli mityngu. Były to pierwsze zawody po przerwie spowodowanej pandemią. Magdalena Niemczyk wygrała start na 100 metrów (czas: 12,18). Na typowym dla siebie dystansie zwycięstwo odniosła Wiktoria Wrońska (600 metrów, czas: 1,38.47). Blisko wygranej był Wiktor Zięba, na 1000 metrów zabrakło mu dwie setne sekundy (2,42.43). Wysokie czwarte miejsce, z nowym rekordem życiowym, zajął na 800 metrów Jakub Chudzik (2,01,87). Na dystansie 200 metrów przez płotki bardzo udanie zadebiutowała Karolina Korzępa. Czas 33,95 dał jej piąte miejsce. Poprawiła rekord życiowy o 9 sekund. Amelia Chudzik na 600 metrów uzyskała czas 1,54.58, co dało jej jedenaste miejsce. Bartek Sawuła na 100 metrów uzyskał czas 13,15 (11. miejsce), zaś na 300 metrów (41,64) dwunaste miejsce.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.