Piłka nożna: Zapunktowali w Pilźnie, odpali z Pucharu Polski

Opublikowano: Aktualizacja:
Autor: | Zdjęcie: M. Jastrzębski

Piłka nożna: Zapunktowali w Pilźnie, odpali z Pucharu Polski - Zdjęcie główne

W środę zespół Sokoła (na niebiesko) uległ Wisłoce 0:5, ale w sobotę wywalczył remis na trudnym terenie w Pilznie. | foto M. Jastrzębski

SPORT Legion Pilzno stanął na drodze Sokołowi Kolbuszowa Dolna w ostatniej ligowej kolejce. Zespół Waldemara Mazurka wywalczył remis.

Sokół w Pilźnie walczył w sobotę, a trzy dni wcześniej odpadł z rozgrywek okręgowego Pucharu Polski. Kolbuszowska drużyna przegrała w półfinale pucharowych zmagań z Wisłoką Dębica aż 0:5.

Widać było różnice klas rozgrywkowych, jakie dzieliły obie drużyny.

– Trudno było nam przeciwstawić się tak mocnemu rywalowi

– przyznał Waldemar Mazurek, trener Sokoła, który w tym spotkaniu dokonał kilku roszad w składzie.

Między słupkami stanął Damian Albrycht, a odpoczywali m.in. Bartosz Darłak i Łukasz Gorzelany. Praktycznie już przed przerwą Wisłoka rozstrzygnęła losy tego pojedynku.

Gracze Sokoła mogą teraz skupić się na walce w lidze. W minionej kolejce powalczyli na wyjeździe z Legionem Pilzno. Po 20 minutach Legion wygrywał już różnicą dwóch goli, choć nie wypracował sobie jakiejś zdecydowanej przewagi. Sokół wziął się za odrabianie strat, a kontaktowego gola zdobył chwilę przed zakończeniem pierwszej połowy gry. Przy bramce Kamila Aaba asystę miał... Jakub Bieleń. Bramkarz naszej drużyny wybił piłkę ze swojego pola karnego, a że boisko w Pilźnie jest małe, doleciała ona przed pole karne gospodarzy.

Przed "16" miejscowych ładnie skleił "Aabik". Były zawodnik Piasta Tuczempy znalazł sobie miejsce do oddania strzału i ładnym uderzeniem pokonał golkipera Legionu. Sokół w drugiej połowie dążył do zdobycia wyrównującej bramki. Po kilkunastu minutach gry Legion grał w osłabieniu, bo czerwoną kartkę zobaczył jeden z podopiecznych Romana Gruszeckiego, byłego szkoleniowca Sokoła. Nasza drużyna przeważała i... dopięła swego w ostatniej akcji meczu. Piłka kilka razy wędrowała w pole karne Legionu. Ostatecznie szczęśliwym strzelcem okazał się Kamil Duszkiewicz, który płaskim strzałem pokonał Mateusza Kochana.

Tak było w ostatniej kolejce (1/2 maja)

Legion Pilzno – Sokół Kolbuszowa Dolna 2:2 (2:1)

Bramki: Mazur 5, Kędzior 18 - Aab 41, Duszkiewicz 90+6.

Sokół: Bieleń – Skowron, Ilnicki, Darłak, K. Dziedzic (75 Szkolnik) – Gorzelany (65 Miśko), Sroka (60 Duszkiewicz), Kołacz, M. Mazurek, Miazga - Aab.

POZOSTAŁE WYNIKI: Korona Rzeszów – Wisłok Wiśniowa 2:1, Igloopol Dębica – Karpaty Krosno 2:0, Piast Tuczempy – Izolator Boguchwała 2:3, Głogovia Głogów Małopolski – JKS Jarosław 0:2, Partyzant Targowiska – Resovia II 0:1, Czarni Jasło – Stal II Stalowa Wola 4:4, Lechia Sędziszów – Orzeł Przeworsk 0:2, Błękitni Ropczyce – Start Pruchnik 4:2, Sokół Nisko – Stal II Mielec 0:0, Polonia Przemyśl – Ekoball Sanok 1:1.

Sokół w ligowej tabeli, z dorobkiem 37 punktów, zajmuje 11. miejsce. Nad pierwszym zespołem ze strefy spadkowej ma 10 punktów przewagi.

Najbliższy mecz (zaległy 5 maja): Sokół Kolbuszowa Dolna – Stal II Stalowa Wola (śr. 17).

W najbliższej kolejce (8/9 maja): Sokół – Resovia II (n. 17).