Reklama

Młodzicy Kolbuszowianki walczyli w finale. Jak im poszło?

Opublikowano:
Autor:

Młodzicy Kolbuszowianki walczyli w finale. Jak im poszło? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

SPORT Młodzicy młodsi Kolbuszowianki pokazali się z bardzo dobrej strony w organizowanym przez kolbuszowski klub turniej halowej piłki nożnej. W sobotę w Cmolasie pokażą się nasze orliki.

- Rok temu wspólnie z firmą nagrody.pl udało nam się zrobić fajny turniej i chcieliśmy coś podobnego powtórzyć. Dobrze się złożyło, że mieliśmy termin w hali – mówi Grzegorz Wróblewski, trener młodzików młodszych KKS-u.

W rozegnanym w minioną niedzielę turnieju udział wzięło w sumie 8 drużyn. Nasz klub, Kolbuszowianka, wystawił do walki dwa zespoły. W grupie A nasz nieco mocniejszy zespół powalczył ze Stalą Nowa Dęba, Szóstką Jasło i Sokołem II Nisko. Ze Stalą nasi zremisowali 1:1 (gol: Krystian Wilk). Następnie pokonali 1:0 Szóstkę Jasło (gol Muszyński), a na  koniec zremisowali 0:0 z rezerwami Sokoła Nisko. Z grupy wyszli z drugiego miejsca.

W półfinale spotkali się z bardzo mocnym rywalem, zespołem AP PN Mielec. W regulaminowym czasie gry było 0:0. W rzutach karnych lepsi byli kolbuszowianie. Wygrali 2:0. W finale KKS spotkał się z Sokołem Nisko i przegrał 0:1. – Turniej był dla nas bardzo udany, pożyteczny. Udało nam się zaprosić solidne drużyny. Co istotne, poziom rywalizacji był bardzo wyrównany – podkreślał Grzegorz Wróblewski. – Było bardzo dużo remisów, o końcowej kolejności często decydowały detale – dodawał trener naszych młodzików.

Kolbuszowianka wystawiła drugi zespół w grupie B. W grupowych spotkaniach nasi młodzicy najpierw zremisowali 0:0 z Teamem Przecław, potem przegrali 0:5 z Sokołem Nisko, a później ulegli 1:5 AP PN Mielec (gol: Łagoda). KKS II, zajmując czwarte miejsce w kolejnym etapie rozgrywek, spotkał się z trzecią drużyną z grupy A. Kolbuszowianie przegrali 1:2 (gol: Koziński) z Sokołem II Nisko. Na koniec naszym pozostał mecz o siódme miejsce z Teamem Przecław. Skończył się on przegraną 0:1. Tytuł najlepszego bramkarz turnieju otrzymał Kacper Wilk z pierwszej drużyny Kolbuszowianki. W półfinale turnieju obronił dwa rzuty karne. Trenerzy z innych ekip chwalili poziom sędziowania. – Sędziowie nie przeszkadzali dzieciakom – zaznaczał Paweł Sędłak z Teamu Przecław. Turniej poprowadzili Sebastian Sęk i Kamil Czachor.

Młodzicy młodsi Kolbuszowianki jesienią walczyli w podkarpackiej lidze młodzików. Kolbuszowianka zajęła siódme miejsce (stawka 8 drużyn), zdobywając 6 punktów. W lidze walczyli m.in. z Resovią, Stalą Rzeszów, Orlikiem Przemyśl, DAP-em Dębica i JKS-em Jarosław. Na wiosnę będą walczyć o utrzymanie na tym poziomie. – Poradzimy sobie. W pierwszym etapie trafiliśmy na bardzo mocną grupę. Umieliśmy jednak powalczyć nawet z tymi najmocniejszymi – podkreśla Wróblewski.

W najbliższą sobotę w hali OWiR w Cmolasie odbędzie się turniej orlików starszych. Powalczą prowadzeni przez Grzegorza Kuźmę młodzi zawodnicy Kolbuszowianki. Nasz klub wystawi dwie drużyny. Zagrają również CKM + Sport Chorzelów, AP PN Cmolas, Wisła Józefów, FA Nisko, FA Stalowa Wola, Igloopol Dębica.

Składy naszych drużyn KKS I: Kacper Wilk - Krystian Wilk, Kamil Sułek, Jakub Salach, Bernard Muszyński, Gabriel Byczek, Wiktor Jamróz, Eryk Redwan.

KKS II: Mateusz Opaliński - Ksawier Koziński, Przemysław Fryc, Dawid Łagoda, Paweł Miłek, Jakub Tyczka, Szymon Róg.

Końcowa kolejność turnieju

1. Sokół Nisko I 2. KKS I 3. Piłkarskie Nadzieje Mielec 4. Stal Nowa Dęba 5. Szóstka Jasło 6. Sokół Nisko II 7. Team Przecław 8. KKS II

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE