Reklama

Kolbuszowski klub karate punktował w pucharze i lidze

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum klubowe

Kolbuszowski klub karate punktował w pucharze i lidze  - Zdjęcie główne

Ekipa KKKK podczas zawodów Pucharu Podkarpacia. | foto Archiwum klubowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

SPORT Wychowankowie Kolbuszowskiego Klubu Kyokushin Karate w ostatnich tygodniach powalczyli w mocnych zawodach. Zdobywali medale zarówno w Pucharze Podkarpacia jak i Lidze Karate Shinkyokushinkai.

Puchar Podkarpacia odbył się 6 listopada w hali Politechniki Rzeszowskiej. W  zawodach  wzięło udział 192 zawodników z 23 klubów z całego województwa.

Zawodnicy startowali w 10 konkurencjach kata (walka z cieniem) oraz 33  konkurencjach kumite (bezpośrednia rywalizacja). Organizatorem Pucharu Podkarpacia był Podkarpacki Okręgowy Związek  Karate, współorganizatorem zawodów był Rzeszowski Klub Sportów Walki SYSTEM. Jednym z sędziów zawodów był nasz trener Roman Jemioło.

Zawody finansowo wsparł Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego. W zawodach startowało 7 zawodników z Kolbuszowskiego Klubu Kyokushin Karate. Nasz klub reprezentowali: Aleksander Sudoł, Paweł Nowak, Maciej Rzeszutek, Kamil Jeż, Jakub Selwa, Jakub Bąba, Piotr Strzępka. Karatecy z Kolbuszowej po ciężkich zmaganiach wywalczyli 8 medali. Pierwsze miejsce w kategorii kata chłopców do 12 lat zajął Aleksander Sudoł. Pierwszy w kat. kumite juniorów (do 70 kg) był Maciej Rzeszutek. Najlepszy w kat. kata juniorów był Paweł Nowak. Drugie miejsca zajmowali: Aleksander Sudoł w kat. kumite do 12 lat (do 55 kg) i Paweł Nowak w kat. kumite juniorów (do 60 kg). Jakub Bąba był trzeci w kat. kumite do 12 lat (do 40 kg). Jakub Selwa zajął trzecie miejsce w kat. kumite do 12 lat (do 35 kg). Również trzeci w kat. kumite juniorów (powyżej 70 kg) był Kamil Jeż. Nasi trenerzy byli dumni z postawy wszystkich podopiecznych.

Nasi karatecy powalczyli też w rozegranych w rzeszowskiej galerii "Nowy Świat" zawodach Ligi Karate Shinkyokushinkai. Organizatorem zawodów był Karate Kyokushin Rzeszów - RKSW System. Funkcję sędziego głównego zawodów pełnił sensei Roman Jemioło. W zawodach wzięło udział 120 zawodników reprezentujących kluby karate z naszego województwa. Dziewczęta i chłopcy startowali w formule kata i kumite z podziałem na kategorie wiekowe i wagowe.

- Zamysłem zawodów ligowych jest danie szansy rywalizacji sportowej dla zawodników mniej doświadczonych, którzy mogą sprawdzić swoje umiejętności  w konkurencji kata i kumite

– podkreślają trenerzy.

Kolbuszowski Klub Kyokushin Karate reprezentowało 7 zawodników. Nasz team powalczył w składzie: Przemysław Wójciak, Szymon Zieliński, Michał Tomoń, Patrycja Tomoń, Gabriela Gul, Błażej Margański, Piotr Strzępka. Karatecy z Kolbuszowej zdobyli w sumie 10 medali, w tym 3 złote, 3 srebrne i 4 brązowe.

W kata wygrywali: Szymon Zieliński, Patrycja Tomoń. Drugi był Piotr Strzępka. Z trzecich miejsc cieszyli się: Przemysław Wójciak, Michał Tomoń, Gabriela Gul i Błażej Margański. W kumite (bezpośrednia rywalizacja) pierwszy był Piotr Strzępka. Drugie miejsca zajmowali Patrycja Tomoń i Błażej Margański. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy