Reklama

Gdzie wzrok nie sięga

Opublikowano:
Autor:

Gdzie wzrok nie sięga - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

SPORT Szymon Zięba zajął dziewiąte miejsce na dystansie 800m w Mistrzostwach Europy Juniorów Młodszych. Gruzińskie zawody to zaledwie jeden z kilkunastu etapów na drodze do profesjonalnej kariery naszego lekkoatlety.

W Gruzji reprezentant Polski i zawodnik Tiki-Taki Kolbuszowa zajął piąte miejsce w półfinale, co niestety nie dało mu awansu do biegu głównego. - Widocznie rywale trenowali tylko pod tę konkretną imprezę. Sam o bieganiu myślę trochę bardziej przyszłościowo – skomentował swój występ Zięba. - To, na którym jest teraz miejscu w Juniorach Młodszych, nie jest aż tak bardzo istotne. Gdybyśmy chcieli stworzyć zawodnika tylko na jedną imprezę, nie byłoby z tym większego problemu. Wystarczyłoby przerobić wszystkie możliwe ćwiczenia. Sztuką jest jednak tak dobrać treningi do danego momentu w rozwoju zawodnika, aby ten robił naturalny progres. Dlatego też w wieku Szymona ważniejsze od fizyczności są umiejętności techniczne i zdolność wyrobienia sobie odpowiedniej maniery biegania – tłumaczy Bogdan Karkut, klubowy trener Zięby.

Więcej w Korso nr 29/20.07.2016

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE