Zraszacze ogrodowe - czy to się opłaca?
Tylko pomyśl: na ile więcej przyjemności mógłbyś sobie pozwolić, gdyby zraszacze ogrodowe zaoszczędziły Twój cenny czas? Zamiast przechadzać się od rośliny do rośliny w upalny dzień, mógłbyś poświęcić chwilę na rozmowę z rodziną i przyjaciółmi, rozwijanie swoich innych pasji i zainteresowań lub ulubioną lekturę w domowym zaciszu. Czyż nie brzmi wspaniale?
Jeśli jesteś ekonomistą, na pewno przekonają Cię liczby - według aktualnych badań system stałego nawadniania jest w stanie zaoszczędzić nawet 70% z sumy, jaką wydałbyś na własnoręczne podlewanie całego ogrodu! Dodatkowo, dzisiejsze zraszacze ogrodowe są na tyle proste w obsłudze, że jesteś w stanie wykonać całą instalację zupełnie sam, zaoszczędzając przy tym kolejne 50% ceny, jaką przeznaczyłbyś na zatrudnienie specjalistycznej firmy.
Zraszacze ogrodowe - które wybrać?
Na rynku są aktualnie dostępne zraszacze ogrodowe, które można podzielić na cztery typy:
- zraszacze ogrodowe do trawy ręczne;
- zraszacze ogrodowe do trawy stacjonarne - dla ogrodów o nieregularnych kształtach, lejące jednolitym płaszczem wody;
- zraszacze ogrodowe do trawy obrotowe i wahadłowe - te pierwsze dosyć uniwersalne, dzięki pojedynczemu strumieniowi wody, który z pomocą turbin obraca się wokół własnej osi, te drugie znajdują swoje zastosowanie przede wszystkim przy działkach raczej długich i wąskich;
- zraszacze ogrodowe do trawy wynurzające - które po zakończeniu swojej pracy chowają się z powrotem do podziemnej puszki, w której są zainstalowane; dla zwiększenia zasięgu można je swobodnie łączyć z innymi zraszaczami turbinowymi oraz wahadłowymi.
Zraszacze ogrodowe - gdzie ich szukać?
Najprostszym i najmniej wymagającym sposobem będzie zakup nawadniania przez Internet - najlepsze zraszacze ogrodowe oraz pistolety zraszające znajdziesz w sklepie Rolmarket.pl! Jego konsultanci chętnie pomogą Ci w doborze zraszaczy ogrodowych oraz rozwieją wszelkie wątpliwości, uwzględniając przy tym Twój budżet, wielkość ogrodu oraz Twoje umiejętności dotyczące samodzielnego (bądź nie) zaimplementowania całej instalacji.