Reklama

Ubezpieczenie turystyczne na zagraniczny urlop

Opublikowano:
Autor:

Ubezpieczenie turystyczne na zagraniczny urlop - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

PROMOWANE Karta EKUZ, czyli Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego, pozwala na skorzystanie z opieki medycznej poza granicami naszego kraju. Nie wystarczy jednak, aby czuć się bezpiecznie na wyjeździe, są bowiem sytuacje, w których nie będzie respektowana. Dlatego warto dodatkowo zaopatrzyć się w ubezpieczenie turystyczne, które wchodzi w grę wtedy, gdy karta EKUZ okazuje się bezużyteczna.

Kiedy EKUZ to nie wszystko?
 

Wybierając ochronę zdrowotną na wakacje, mamy do wyboru dwie opcje. Pierwsza z nich to wspomniana już karta EKUZ, drugim wyjściem jest wykupienie prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego. Wielu podróżujących jednak wychodzi z założenia, że po co niepotrzebnie wydawać pieniądze skoro mają EKUZ. Niestety karta pokrywa koszty leczenia wyłącznie w placówkach z podpisaną umową z odpowiednikiem naszego NFZ, czyli możemy za darmo korzystać tylko z tych świadczeń, które przysługują obywatelom danego kraju. A przecież nie muszą być one takie same jak u nas. Nie obejmuje ona choćby kosztów transportu medycznego do kraju, dlatego jeśli zostanie on przeprowadzony całkowity koszt przedsięwzięcia będzie trzeba pokryć z własnej kieszeni. Tak samo gdy pojawi się konieczność wszczęcia akcji poszukiwawczej lub ratowniczej – pełnym kosztem przeprowadzenia zarówno jednej i drugiej w całości zostanie obciążony sam zainteresowany.
 

Dlaczego warto rozszerzyć zakres ochrony?

 

Prywatne ubezpieczenie turystyczne może zapewnić dużo więcej korzyści niż karta EKUZ. Część świadczeń oferowanych przez prywatną polisę pokrywa się z tymi zawartymi w karcie, co wpłynie na obniżenie składki ubezpieczeniowej. Ale jest też cała masa innych, której EKUZ nie obejmuje. Mowa o ubezpieczeniu Następstw Nieszczęśliwych Wypadków (NNW), ubezpieczeniu odpowiedzialności cywilnej (OC), a nawet wspomnianych kosztach ratownictwa i poszukiwania. Zainteresowani mogą też ubezpieczyć bagaż, ochronić się od ryzyka zaostrzenia lub powikłania chorób przewlekłych czy ubezpieczyć od sytuacji aktów terroru, zamieszek i działań wojennych. Zakres ochrony może być bardzo szeroki i zależy on od potrzeb i oczekiwań turysty.

Przykładową polisę dla osób podróżujących znajdziesz pod adresem https://www.insurancechoice.co.uk/products/travel-insurance-products/travel-insurance-with-medical-conditions/.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE