Reklama

Szkolenie BHP online, czy to ma sens? - Orły BHP

Opublikowano: czw, 6 sie 2020 13:00
Autor:

Szkolenie BHP online, czy to ma sens? - Orły BHP - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

PROMOWANE Bezpieczeństwo i Higiena Pracy to ważne elementy, szczególnie w zawodach, w których do czynienia mamy z niebezpiecznymi narzędziami, maszynami czy chemikaliami. Każdy pracownik powinien być odpowiednio przeszkolony w tym zakresie, by nie zrobić krzywdy sobie lub innym. Wiele firm szkoleniowych, oferuje naukę BHP online – czy to dobry pomysł, który spełni swoje zadanie? Czy takie oferty należy w ogóle brać pod uwagę?

BHP – co to jest?

Od większości pracodawców wymaga się przeprowadzenia szkoleń z zakresu BHP. Rzeszów, Kraków, Gdynia… nieważne w jakiej miejscowości działa Twoja firma. Twoi podwładni muszą wiedzieć jakie czynności mogą spowodować wypadek w miejscu pracy oraz jakie działania należy przedsięwziąć, gdy coś już się wydarzy. Obowiązkiem pracodawcy jest nie tylko regularnie poszerzać wiedzę pracowników z dziedziny BHP, również właściciel firmy musi zdawać sobie sprawę z tego, czego może wymagać od swoich podwładnych oraz jak im pomóc w wypełnianiu poszczególnych zaleceń.

BHP – czy wiedzę da się przekazać online?

Dla zakładów pracy z różnych branż potrzebne są różne umiejętności i wiedza z zakresu bezpieczeństwa. Innego rodzaju reakcji będziemy oczekiwać po nauczycielu w szkole z Bytomia, trenerze fitness z Sosnowca, a odmiennej po operatorze wózka widłowego z Częstochowy. Każdy z tych zawodów niesie bowiem zupełnie inne niebezpieczeństwa oraz zasady higieny. Szkolenie dla każdej z branż będzie wyglądało więc zupełnie inaczej. Wiedzę jednak zawsze można opracować tak, by dało się ją przyswoić w formie e-learningu. Co warto zaznaczyć, każdy kurs BHP kończy się testem sprawdzającym wiedzę. O wiele łatwiej zapanować nad rzetelnością jego przeprowadzania, gdy każdy z pracowników będzie musiał wypełniać go samodzielnie w domu.

Szkolenie BHP – jak wybrać?

Bez względu na to czy zdecydujesz się na stacjonarne szkolenie BHP czy kurs online sprawdź, czy firma, która oferuje takie działania widnieje na liście plebiscytu Orły BHP. Konkurs ten co roku wyłania bowiem te firmy, które zdobyły przynajmniej 80% punktów wyliczanych na podstawie ocen klientów. Wyniki opracowywane są rzetelnie, przy użyciu algorytmu, nie ma więc mowy o manipulacji. Firmy, które znajdują się na listach oferują najlepsze usługi z zakresu Bezpieczeństwa i Higieny Pracy, a Twoi pracownicy zapamiętają szkolenie na bardzo długo. Wbrew obiegowej opinii, kursy BHP to nie tylko konieczny przymus, który trzeba odznaczyć na liście „do zrobienia przed kontrolą firmy”. Rzetelnie przeprowadzone szkolenia z tego zakresu uchronią pracowników przed wypadkami, a właścicieli firmy przed nieprzyjemnymi konsekwencjami takich zdarzeń.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.