Pod koniec ubiegłego roku funkcjonariusze CAS odwiedzili ponad 150 szkół w województwie podkarpackim

Opublikowano:
Autor:

Pod koniec ubiegłego roku funkcjonariusze CAS odwiedzili ponad 150 szkół w województwie podkarpackim - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

PROMOWANE W ramach ogólnopolskiego programu "Hazard? Nie daj się wciągnąć", funkcjonariusze KAS odwiedzili ponad 150 szkół w województwie podkarpackim, w tym w Kolbuszowej i przeprowadzili zajęcia na temat przeciwdziałania uzależnieniu od hazardu. 

W ramach ogólnopolskiego programu "Hazard? Nie daj się wciągnąć", funkcjonariusze KAS odwiedzili ponad 150 szkół w województwie podkarpackim, w tym w Kolbuszowej i przeprowadzili zajęcia na temat przeciwdziałania uzależnieniu od hazardu. 

Lekcje nie były przymusowe, natomiast szkoły i inne placówki oświatowe same wysyłały zgłoszenie do Izby Administracji Skarbowej za pośrednictwem poczty elektronicznej hazard.nie.dziecznie.podkarpackie@mf.gov.pl. 
Kampania skierowana jest do uczniów klas 7-8, którzy zdaniem ekspertów są najbardziej narażeni na kontakt z hazardem i grami komputerowymi. Dlatego zadaniem ekspertów KAS jest opowiedzenie dzieciom o skutkach uzależnienia od hazardu i możliwych przykrych konsekwencjach. Jak widać w serwisie twinspin.pl, bonusy bez depozytu są powszechnie dostępne w Internecie. Przyciągają one niedoświadczonych graczy, w tym nieletnich, którym potem trudno jest przestać grać. 


Pracownicy Krajowej Służby Podatkowej wiedzą lepiej niż ktokolwiek inny, do czego prowadzi uzależnienie od hazardu. Dodatkowo mogą z pierwszej ręki powiedzieć, jak kończy się podziemna działalność zakładów czy kasyn. Pod koniec listopada 2022 roku policja w Kolbuszowej zatrzymała trzy nielegalnie działające automaty do gier. Organizatorzy nie tylko zapłacą grzywny w wysokości do 100 tysięcy złotych, ale mogą też spędzić w więzieniu nawet 3 lata.
Według statystyk już ponad 5% Polaków powyżej 15 roku życia ma objawy uzależnienia od hazardu. Rzecz w tym, że mózg odbiera hazard jako źródło adrenaliny i dopaminy. Dlatego tak łatwo się do nich przyzwyczaić, zwłaszcza dla niedoświadczonego i młodego umysłu. Nieświadomi zagrożenia młodzi ludzie traktują hazard online jako niewinną formę rozrywki.

W poprzednich kampaniach "Hazard? Nie daj się wciągnąć" pracownicy KAS odwiedzili blisko 5 tys. placówek oświatowych w całej Polsce. W wykładach wzięło udział ponad 190 000 uczniów, którzy następnie chwalili przygotowanie wydarzenia i przydatność informacji.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE