Reklama

Najpopularniejsi polscy sportowcy - za co kochamy naszych reprezentantów?

Opublikowano: śr, 26 lut 2020 07:46
Autor:

Najpopularniejsi polscy sportowcy - za co kochamy naszych reprezentantów? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

PROMOWANE Sport jest znany ludziom od tysięcy lat - już starożytni organizowali igrzyska olimpijskie i zawody, które gromadziły tłumy sympatyków rozrywki i rywalizacji. Przez wieki dyscypliny sportowe i ich popularność ewoluowały wraz z gatunkiem ludzkim. Dziś śmiało można założyć tezę, że śledzenie poczynań sportowców osiągnęło rangę hobby - pełnoprawnej rozrywki, do której dostęp zapewniają nam nowoczesne media. Mowa tu chociażby o prasie, telewizji, radiu czy internecie. Popularnych sportowców nie brakuje też w naszym kraju. Kim są i za co ich podziwiamy?

Gwiazdy polskiego sportu

Sport jest w naszym kraju coraz bardziej popularny i to nie tylko w formie śledzenia zmagań zawodowców na małym ekranie. Tysiące osób codziennie na żywo oglądają zmagania na halach, basenach, boiskach i stadionach. Wielu z nas uprawia też sport lub przynajmniej próbuje swoich sił w konkretnej dyscyplinie. Oczywiście popularność danego sportowca lub dyscypliny jest oczywiście zmienna i rządzi się swoimi prawami. Popularność siatkarzy wzrasta wraz z osiąganymi przez nich wynikami, żużlem interesujemy się podczas największych imprez i mistrzostw, lekkoatletyka to z kolei domena igrzysk i mistrzostw. Coraz więcej osób hobbystycznie zaczyna biegać, pływać, jeździć na rowerze czy wraz ze znajomymi spotyka się na sportowej hali. Są jednak sporty, które uprawia bardzo mało osób, a których popularność (zwłaszcza w okresie zimowym) bije rekordy. Świetnie widać to na przykładzie chociażby skoków narciarskich, które co roku z zapartym tchem śledzą tysiące telewidzów. Kiedyś niemal naszym narodowym skarbem był Adam Małysz - dziś jego miejsce zajęli Kamil Stoch czy Dawid Kubacki, którzy z sukcesami reprezentują nasze narodowe barwy. To jednak nie skoczkowie, siatkarze i lekkoatleci uprawiają sport, którym zainteresowana jest największa część społeczeństwa.

Narodowy sport Polaków

Najwięcej widzów na stadiony i przed telewizory przyciąga oczywiście piłka nożna. Zmagania zawodników często obserwują miliony widzów. Polska Ekstraklasa nie jest może ligą najbardziej efektowną i stojącą na wysokim poziomie - nadrabia jednak "opakowaniem", pięknymi stadionami i kibicami, którzy niemal na każdym spotkaniu dzielnie wspierają swoją drużynę. Największa część kibiców z niecierpliwością czeka przede wszystkim na mecze reprezentacji. Możemy w nich zobaczyć gwiazdy światowego formatu - z orzełkiem na piersi grają między innymi Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik, Wojciech Szczęsny czy Piotr Zieliński. Wielu młodych chłopców naśladuje swoich idoli i marzy o piłkarskiej karierze - na orlikach możemy zobaczyć na przykład słynne "pistolety" Krzysztofa Piątka. Sport w naszym kraju ma się więc bardzo dobrze i chętnie uprawiany nawet przez najmłodszych. Nic więc dziwnego, że największe gwiazdy cieszą się tak ogromną popularnością i mają status gwiazd.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE