Reklama

Na jaki okres czasu opłaca się wynająć samochód?

Opublikowano:
Autor:

Na jaki okres czasu opłaca się wynająć samochód? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

PROMOWANE Wynajem samochodu? W dzisiejszych czasach nie ma z tym najmniejszego problemu! Co prawda jest to proste, ale istnieją pewne szczegóły na które powinieneś zwrócić uwagę. Zamierzasz pierwszy raz skorzystać z takich usług? Przeczytaj ten artykuł do końca aby dowiedzieć się wszelkich niezbędnych rzeczy!

Wynajem pojazdu - krótko czy długoterminowy?

Powodów, które składają się na wynajem samochodu może być wiele. Najczęściej są to nagłe wypadki w których nasz samochód ulega uszkodzeniu i konieczne jest szybkie zorganizowanie samochodu zastępczego. Innym z powodów może być wyjątkowa uroczystość np. ślub, bo przecież pamiątki w postaci zdjęć i filmów na których młoda para podjeżdża pod kościół nowym, ekskluzywnym samochodem są bezcenne. W takich przypadkach najbardziej opłaca się wynająć pojazd na krótki okres. Dobowe koszta związane z wynajmem wahają się od kilkudziesięciu do kilkuset złotych więc raczej każdego będzie stać na taką atrakcję. Plusami są bez wątpienia komfort i wygoda, ponieważ nie trzeba korzystać z komunikacji miejskiej lub jeździć taksówką kilka razy z miejsca na miejsce, ale do minusów zalicza się fakt, że w przypadku wynajmu krótkoterminowego nie ma co liczyć na żadne rabaty.

 

Wynajem długoterminowy to zazwyczaj wynajem na okres tygodnia bądź dłużej i jest to najczęściej wybierana opcja podczas pobytu na wakacjach. Dla przykładu - wakacje zostały dawno zaplanowane, wszystko uzgodnione, dokumenty i walizki spakowane. Jedyny problem jest taki, że miejsce docelowe znajduje się 3000km od nas. Najszybszym i najwygodniejszym środkiem transportu będzie droga powietrzna czyli samolot, prawda? Właśnie dlatego wiele firm takich jak cheap--escorts.co.uk oferuje wynajmy długoterminowe, którym warto przyjrzeć się bliżej.

Powiedzmy w takim Londynie komunikacja miejska jest co prawda bardzo dobrze zorganizowana, ale większość ludzi stawia na komfort i wygodę dlatego np. podczas 2-tygodniowego pobytu warto wynająć samochód.

Nie tak szybko - ubezpieczenie!

Nikt nie potrafi przewidzieć co może wydarzyć się na drodzę dlatego sądzimy, że każdy powinien pomyśleć o stosownym ubezpieczeniu. Wydanie pieniędzy na ten cel z pewnością będzie kwotą mniejszą od tej, którą trzeba będzie wydać w momencie nieszczęśliwego wypadku by zapłacić za wszelkie szkody. Przy samym wynajmowaniu samochodu warto również sprawdzić jego rocznik. Poleca się wynajmować pojazdy nie starsze niż kilka lat… z wiadomych przyczyn. Im nowszy samochód tym mniej szans na jakiekolwiek uszkodzenia podczas jazdy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE