Reklama

Kurier wagi ciężkiej, czyli przesyłki na palecie

Opublikowano:
Autor:

Kurier wagi ciężkiej, czyli przesyłki na palecie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

PROMOWANE

Europalety nie tylko na meble

Europalety mają wiele ciekawych zastosowań. Szwagier pali nimi w piecu. A hipsterzy z Warszawy robią z nich meble. A właściwie, to nie robią, tylko mówią znajomym, że robią, a tak naprawdę robi je Staszek z Sokółki. Staszek kupuje palety w hurtowni po 10 zł sztuka i robi z nich proste acz eleganckie mebelki balkonowe, które sprzedaje po 4K sztuka ludziom, którzy nie umieją albo nie chcę ich sobie zrobić sami. Do niedawna brat Staszka woził je starą furgonetką do klientów w Warszawie, ale od jakiegoś czasu staszkowe palety InPost wozi. Tak, tak, to nie pomyłka. InPost transportuje przesyłki paletowe.

Bo poza hipsterskimi meblami i opałem dla szwagra palety to przede wszystkim narzędzie logistyki. A logistyką handel stoi bardziej niż sobie większość ludzi zdaje sprawę. Taka paleta to zarówno wygodna podstawa pod towar, jak i w pewnym sensie standard, w którym hurtownicy liczą objętość towaru, zwłaszcza w bardziej luźnym kontekście. Nie da się pominąć palet jeżeli się myśli o logistyce poważnie i na dużą skalę. A InPost zdecydowanie myśli poważnie i na dużą skalę.

 

Ciężka przesyłka na ciężkie czasy

Ciężka przesyłka to może być dla Ciebie 25 kg, ale 25 kg to można do paczkomatu wepchnąć albo oddać kurierowi w ramach normalnej usługi. My tu mówimy o naprawdę poważnych transportach. Przesyłki paletowe dostarczane przez InPost mogą ważyć nawet do 800kg i mieć wymiary 120 cm x 80 cm x 180 cm. Dostarczenie takiej palety zajmuje do 72 godzin i klient musi zapewnić infrastrukturę do załadunku i rozładunku palety - tzw. system “burta - burta”. W końcu oprócz tej palety nie będą jeszcze wozić ze sobą wózka widłowego, nie? W zamian oferują przewóz rzeczy umieszczonych na palecie w sposób zapewniający stabilność i zapobiegający uszkodzeniom lub przemieszczeniom w trakcie transportu. Mówimy o jednej palecie, jak chcesz nadać więcej, to będziesz musiał to skonsultować z lokalnym oddziałem InPost. To jest firma spedycyjna, a nie transport TIRem. Nie mówię, że się nie da, ale nie ma gwarancji i trzeba to zaplanować i ustalić. Zresztą nawet jedną paletę InPost trzeba uzgodnić z lokalnym oddziałem firmy. Mówimy tu o poważnej logistyce, a nie o wysyłaniu prezentu dla cioci z koluszek. Odbiór i doręczenie odbywa się standardowo w dni robocze (poniedziałek do piątku, jakby ktoś nie wiedział) do godziny 17:00.

I jeszcze jedno, palety muszą być nieuszkodzone żeby zostały przyjęte do transportu. Uszkodzone możesz oddać szwagrowi na opał. Albo zrobić z nich hipsterskie mebelki na balkon.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE