Reklama

Kilka słów o eco-drivingu

Opublikowano:
Autor:

Kilka słów o eco-drivingu - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

PROMOWANE Przedsiębiorca chcący faktycznie mieć wpływ na poziom spalania paliwa należącego do floty samochodowej powinien zwrócić się ku rozwiązaniu pod nazwą eco-driving. Łącząc aspekt ekologiczny z perspektywą optymalizacji poszczególnych działań firmy, możemy mówić o zdecydowanej korzyści dla biznesów transportowych, czy spedycyjnych. Wyjaśnimy dziś, na czym ona dokładnie polega.

Pojęcie eco-drivingu

Eco-driving jest techniką jazdy umożliwiającą takie użytkowanie pojazdu samochodowego, które uwzględnia kontrolowanie zużycia paliwa, zmierzając do jego ograniczenia. Innymi słowy, mowa tu sposobie na racjonalną pod względem ekonomicznym metodę prowadzenia bolidu. Aby właściwie wprowadzić, należy dysponować specjalistycznymi monitoringami GPS, z funkcją nadzoru poszczególnych parametrów. Dlaczego jest to tak istotne? Niewłaściwie prowadzony samochód spowoduje, że wzrost zużycia paliwa będzie na poziomie 40%. Przeważnie przyczynami tego efektu są momenty przedłużania wysokich obrotów silnika i nagłego hamowania.

Nadzór paliwowy

Dzięki eco-drivingowi przedsiębiorstwo będzie mogło liczyć na to, że firmowy poziom oszczędności paliwowej wzrośnie od 5 do 25%. Jest to znaczna ilość, wystarczy bowiem przyjrzeć się liczbom: w ciągu roku kierowca pokonuje rocznie mniej więcej 15 tysięcy kilometrów. To powoduje, że zaoszczędzone zostaje 150 litrów paliwa. Naturalnie, nie jest to bez znaczenia finansowo. Utrwalanie omawianej techniki zwiększy szanse na zoptymalizowanie firmowych kosztów jazdy. Korzyści przy tym nie będą obejmować wyłącznie osobę właściciela – zyska również sama kadra kierowców. Nagroda za zwiększenie zysków powinna obejmować adekwatną premię, a faktycznym dowodem stosowania zasad ekologicznej jazdy mogą być dane, które uprzednio zebrał monitoring GPS. To idealny sposób na zarządzanie flotą samochodową w firmie i wykorzystanie możliwości nowoczesnych systemów do zwiększenia wydajności oraz konkurencyjności przedsiębiorstwa.

Nauka eco-drivingu – na czym polega?

W celu skutecznego  posługiwania się techniką, po zaopatrzeniu się w wysokiej jakości monitoring konieczne będzie zorganizowania kursów. Te będą miały kształt zajęć praktycznych, gdzie cały przebieg trasy wraz z poszczególnymi parametrami kontrolowany jest przez odbiornik zamontowany w pojeździe. Ten udostępnia raport sytuacji ocenianych negatywnie jak sytuacje przekraczania dopuszczalnej prędkości i hamowania w sposób obciążający silnik. Osoby zajmujące się takim instruktażem wskazują, że używając monitoringu, mają klarowność w ocenie błędów i wykroczeń ze strony uczestników kursu.

Podsumowanie

Kierowcy stosujący eco-driving pozwolą firmie z flotą samochodową na znaczną oszczędność wydatków paliwowych. Grunt to właściwe przeszkolenie i optymalny monitoring GPS, zakupiony od wysoko ocenianego producenta.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE