Reklama

Jaka uszczelka do kabiny prysznicowej będzie najlepsza?

Opublikowano:
Autor:

Jaka uszczelka do kabiny prysznicowej będzie najlepsza? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

PROMOWANE Kabina prysznicowa to ulubione miejsce relaksu wielu osób. Decydując się na nią, trzeba zwrócić uwagę, by wszystkie elementy zamontowane zostały w odpowiedni sposób, dzięki czemu będzie spełniała swoją funkcję przez lata. Przede wszystkim bardzo ważne jest dopilnowanie, by woda podczas używania prysznica w żaden sposób nie przeciekała na zewnątrz, ponieważ zalanie łazienki grozi zwykle poważnymi konsekwencjami. W tym celu pomocna będzie uszczelka do prysznica.

Jaką rolę pełni uszczelka do kabiny prysznicowej?

Uszczelka powinna przede wszystkim zabezpieczać szczeliny pomiędzy szybami a brodzikiem albo podłożem – jeśli prysznic nie uwzględnia brodzika. Aby uszczelki skutecznie blokowały przeciekanie, muszą być wodoszczelne i wodoodporne. W tym celu produkuje się je ze specjalnego tworzywa sztucznego. Zazwyczaj uszczelka do prysznica jest przezroczysta, wykonana z PVC i można ją kupić w zróżnicowanych grubościach i o różnej twardości. Co ważne, powinna też być odporna na szorowanie oraz na powstawanie pleśni czy grzybów.

Uszczelki służą zabezpieczeniu łazienki przed nadmiernym ochlapaniem wodą w czasie brania prysznica. Pomagają też zatrzymać wewnątrz kabiny parę wodną i ciepło, które powstają w wyniku użycia gorącej wody. Uszczelki pełnią zatem funkcję izolacyjną dla kabiny prysznicowej i powinny zostać zamocowane z najwyższą starannością. Należy też zadbać o to, by nie zostały w żaden sposób uszkodzone. Należy je regularnie czyścić, natomiast uszkodzone fragmenty powinno się wymienić na nowe.

Rodzaje uszczelek do kabiny prysznicowej

Uszczelki do kabin prysznicowych należy dobrać do konkretnej kabiny w zależności od jej rodzaju. Na rynku dostępne są najczęściej uszczelki proste, półokrągłe i magnetyczne. Tylko uszczelka dobrze dopasowana do kształtu kabiny i jego specyfiki będzie spełniała swoją funkcję prawidłowo. Jaka będzie więc najlepsza w Twoim przypadku?

Uszczelki proste są najpopularniejszym rodzajem uszczelek do prysznica. To podstawowy model stosowany do izolacji kabin o regularnych liniach – kwadratowych czy prostokątnych. Utrzymują one prosty kształt i nie są podatne na zaginanie. Nie nadają się więc do kabin o zaokrąglonych kształtach, nie dopasują się do żadnych łuków i nie powinny być rozciągane na siłę.

Z kolei uszczelki półokrągłe powstały właśnie do zakrzywionych brzegów. Doskonale sprawdzą się w przypadku asymetrycznych kształtów i wszelkich łuków. Będą idealne do prysznica narożnego. Uszczelki te są specjalnie profilowane, by dopasowały się do wymagających konturów. Dzięki temu mogą właściwie chronić kabinę przed przeciekaniem i nie połamią się pod wpływem wygięcia.

Zarówno uszczelka prosta, jak i półokrągła często zaliczane są do uszczelek kabinowych zwykłych – standardowych. Są wykorzystywane do zabezpieczania przestrzeni między ściankami prysznicowymi. Z powodzeniem można je montować tak w pionie, jak i poziomie. Można nimi osłonić boczne oraz dolne krawędzie drzwi kabinowych prysznica.

Magnetyczne uszczelki do kabiny prysznicowej

Popularnym rodzajem uszczelek są również magnetyczne uszczelki do kabiny prysznicowej. Różnią się one od tych tradycyjnych i służą przede wszystkim prawidłowemu zamykaniu drzwi kabiny. Każda uniwersalna uszczelka magnetyczna, po właściwym zamontowaniu, pozwala na szczelne dociśnięcie do siebie szybek prysznicowych i nie przepuszcza wody na zewnątrz. Nie zostawia żadnej szczeliny i sprawia, że drzwi mogą się dokładnie domykać.

Uszczelki magnetyczne są zazwyczaj sprzedawane parami, by możliwe było ich odpowiednie dopasowanie. Są przeznaczone głównie do elementów ruchomych kabiny prysznicowej, czyli właśnie drzwi. W związku z tym bywają zwykle intensywnie eksploatowane. Należy więc regularnie sprawdzać ich stan, by w razie potrzeby oczyścić tworzywo lub wymienić je na nowe. Jest to konieczne, by uszczelka mogła jak najdłużej pełnić swoją rolę.

Jeśli decydujesz się na zmianę izolacji w kabinie prysznicowej, powinieneś pomyśleć o zakupie uszczelek w sprawdzonym sklepie, który oferuje produkty wysokiej jakości - gryc24.pl. Dzięki temu możesz być pewny, że tworzywo spełni swoje zadanie, natomiast wszelkie uszkodzenia będą wyłącznie wynikiem błędnego montażu czy eksploatacji.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE