Reklama

Jaka jest wartość płyt winylowych?

Opublikowano:
Autor:

Jaka jest wartość płyt winylowych? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

PROMOWANE Niegdyś były często wyrzucane, a obecnie płyty winylowe wracają do łask. Wiele osób uważa, że znajduje się na nich prawdziwa muzyka w naturalnym brzmieniu, inni z kolei chętnie wieszają je na ścianach jako element dekoracji. Są one również przedmiotem zainteresowania wielu antykwariatów. Jaka jest wartość płyt winylowych?

Niegdyś bardzo popularne płyty winylowe są obecnie obiektem westchnień wielu Polaków. Szumy oraz piski wydawane przez gramofon podczas ich odtwarzania, przypominają obecnym pięćdziesięciolatkom czasy młodości. Płyty te doskonale sprawdzają się też jako dekoracja i opłacalna inwestycja. Wartość płyt winylowych ciągle rośnie. Niektóre egzemplarze kosztują setki złotych.

Antykwariat – skup płyt winylowych

Punkty zajmujące się sprzedażą tych wiekowych nośników przeżywają obecnie prawdziwy rozkwit. Wiele antykwariatów które poszerzyły swoją ofertę o płyty winylowe, czerpią na nich spore zyski. Niektóre z nich oferują nawet dojazd do klienta, w celu zrealizowania transakcji. Zatem osoby posiadające w domu te pożądane krążki, mogą zadzwonić do antykwariatu skupującego płyty winylowe, by osobiście je odebrała i zapłaciła za nie w gotówce.

Jaka jest wartość płyta winylowych?

Ceny płyt winylowych w niektórych sklepach nie należą do niskich, bo po suchych latach moda na winyle wróciła i każde nowe wydanie znanych artystów ląduje na półkach w formie przeznaczonej także na gramofony. Kolekcje znanych artystów na portalach aukcyjnych potrafią osiągać wartość nawet do pięćset złotych, zatem można na nich nieźle zarobić. Za winyle w dobrym stanie można bez problemu życzyć sobie średnio około 200-300 złotych od zbioru. Istnieje jednak kilka czynników, które wpływają na wartość. Otóż kilkadziesiąt lat temu najlepsze zespoły wydawały winyle, ale do naszego kraju docierała ich niewielka ilość i dlatego ich szczęśliwi posiadacze, mogą dziś zbić na nich majątek. Istotnym wyznacznikiem wartości winyli jest również ich stan. Jeśli są one nieporysowane, to ich wartość rośnie. W przypadku słabej jakości egzemplarzy można je wówczas sprzedać w niższej cenie osobie chcącej urozmaicić swoje domowe ściany.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE