Reklama

Jak szybko opanować język obcy - postaw na gramatykę

Opublikowano:
Autor:

Jak szybko opanować język obcy - postaw na gramatykę - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

PROMOWANE

Znajomość języka obcego bez poznania podstaw gramatycznych jest niemalże niemożliwe, a im lepiej władamy językiem – tym bardziej zależy nam na tym, aby mówić poprawnie i płynnie. Wprawdzie w komunikacji najważniejsze jest stosowanie prostych wyrażeń i zwrotów, jednak podczas interesujących rozmów na konkretny temat nie zawsze wystarczą utarte, proste zwroty, lecz czasem chcemy wyrazić naszą opinię używając bardziej złożonych konstrukcji składniowych. Wiele ważnych zagadnień dotyczących gramatyki języka angielskiego znajdziemy na stronie https://angloville.pl/gramatyka-angielska/

Najważniejsze czasy w języku angielskim

Język angielski posiada cztery czasy przeszłe, które stanowią prawdziwą zmorę dla wielu uczniów. Oprócz tego w komunikacji wykorzystuje się również cztery czasy teraźniejsze, a także kolejne cztery czasy przeszłe. To bogactwo czasów zachwyca lingwistów, ale dla uczniów rozpoczynających naukę języka angielskiego bywa deprymujące. Zwłaszcza, że każdy czas rządzi się innymi regułami i używa się go w określonych sytuacjach. Warto zatem poznać i zrozumieć te reguły, aby przekonać się, że prawidłowe używanie danego czasu wcale nie będzie takie trudne.

Nauka angielskiego bez znajomości gramatyki

Czasem zastanawiamy się nad tym, czy możliwa jest nauka języka obcego bez znajomości gramatyki. Okazuje się, że jest to możliwe, gdyż właśnie w taki sposób uczą się dzieci, a także osoby, które mieszkają na stałe za granicą. Nauka języka angielskiego ze słuchu, a także z filmów, piosenek i reklam pozwoli nam oswoić się z językiem, a także osłuchać i zapamiętać podstawowe wyrażenia czy zwroty. Jednak, aby mówić płynnie i poprawnie warto znać podstawy gramatyczne, dzięki którym budujemy ładne i naturalne zdania. Znajomość zasad gramatycznych pozwoli nam na usystematyzowanie wiedzy, a ponadto dzięki niej potrafimy łatwiej wychwycić sens danego zdania, nawet wówczas, gdy nie znamy wszystkich słów.

Czy gramatyka angielska jest trudna?

Wszystko zależy od tego jak długo uczymy się języka angielskiego i czy znamy inne języki obce. Prawdopodobnie germaniści czy romaniści zgodnie stwierdzą, że gramatyka języka angielskiego jest prosta i logiczna, choć oczywiście posiada kilka pułapek. Należą do nich m.in. czasowniki nieregularne, których  najlepiej nauczyć się na pamięć i często stosować w zdaniach, aby je utrwalić. Kolejnym problematycznym zagadnieniem są okresy warunkowe. W takich sytuacjach znajomość gramatyki jest niezwykle cenna.

Połączenie nauki z zabawą

Najlepsze metody nauki języka angielskiego łączą w sobie ćwiczenia gramatyczne, dialogi, analizę tekstów z zabawą, która oznacza swobodne wypowiedzi oraz reakcję na różne sytuacje życiowe. Jeśli zgubiliśmy się w obcym miejscu i chcemy zapytać o drogę to jesteśmy zmuszeni wykorzystać znajomość języka. Podobnie jest w przypadku pytania o cenę, możliwość wstępu do muzeum czy zamówienia posiłku w restauracji. Uczenie się języka angielskiego podczas wakacji bez książek i mechanicznego powtarzania słówek, okaże się znacznie bardziej efektywne niż w szkole. W trakcie zabawy również znacznie szybciej uczymy się konstrukcji gramatycznych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE