Reklama

Jak szybko nauczyć się języka angielskiego?

Opublikowano:
Autor:

Jak szybko nauczyć się języka angielskiego? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

PROMOWANE Znajomość języka angielskiego w dzisiejszych czasach jest niemal obowiązkowe. Pozwala na porozumiewanie się z ludźmi prawie na całym świecie, a to ułatwia nie tylko kontakty towarzyskie, ale i biznesowe. Zdradzamy kilka sztuczek, które pomogą Ci w szybkim nauczeniu się języka angielskiego!

Stwórz plan nauki

Aby sprawnie przejść przez proces uczenia się stwórz harmonogram nauki i określ daty, w których zrealizujesz kolejne elementy. Dzięki temu nie będziesz musiał za każdym razem zastanawiać się, który dział tematyczny wybrać. Zacznij od tego, co łatwe, aby nie zniechęcać się już na początku. Wybierz podstawowe słówka i naucz się ich! Gdy już będziesz znał zwroty, z których dasz radę ułożyć zdanie, przejdź do wybranego czasu gramatycznego. Dodatkowo, ucząc się według ustalonego harmonogram będziesz mógł szybko zauważyć efekty, co dodatkowo zmotywuje Cię do dalszego działania.

Wypróbuj różne metody

Nie ograniczaj się jedynie do jednej metody nauki języków obcych. Eksperymentuj! Jeśli nie przypadło Ci do gustu uczenie się z fiszek, spróbuj tworzyć mapy myśli. Obklej cały dom żółtymi karteczkami z nazwami przedmiotów i powtarzaj je, gdy tylko je zobaczysz. Jeśli nie lubisz czytać, słuchaj audiobooków. Każda metoda, która chociaż o krok przybliża Cię do celu jest dobra! A co więcej, korzystając z różnych metod zauważysz, że nauka nie jest nudna!

Ucz się całych zdań

Zamiast uczyć się pojedynczych słówek postaraj się zapamiętywać całe wyrażenia, w których one występują. Zapisz dany wyraz w wielu formach i ułóż zdanie z każdą z nich. Im więcej różnych wyrażeń z jednym słówkiem ułożysz, tym szersze jego zastosowanie poznasz! Dzięki temu w sytuacji komunikacyjnej nie będziesz się zastanawiać jak dany wyraz umieścić w wypowiedzi. Znając pełne zdania po prostu wybierzesz odpowiedni wariant i zastosujesz go dopasowując do kontekstu sytuacyjnego.

Połącz naukę z rozrywką

Oprócz zapamiętywania zasad gramatycznych i ich zastosowania, czy też uczenia się słówek na pamięć możesz włączyć do swojego planu nauki element rozrywki. Może to być na przykład oglądanie filmów i seriali, a także słuchanie muzyki. Ponadto niezwykle rozwijające jest czytanie książek w języku angielskim, które bez problemu kupisz w księgarni językowej. Jeśli natomiast nie przepadasz za czytaniem, możesz postawić na audiobooki. Ciekawą alternatywą do tradycyjnego uczenia się są także gry językowe, w które możesz grać razem ze znajomymi łącząc przyjemne z pożytecznym.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE