Reklama

Etykiety samoprzylepne - zbiór najważniejszych informacji

Opublikowano: czw, 21 mar 2019 14:00
Autor:

Etykiety samoprzylepne - zbiór najważniejszych informacji - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

PROMOWANE W przemyśle wykorzystanie etykiet samoprzylepnych jest coraz bardziej popularnym zjawiskiem. Pomagają one zainteresowanym w odpowiednim znakowaniu towaru. Etykieta stworzona jest tak, aby producent mógł na niej umieścić ważne informacje na temat produktu, którego dystrybucją aktualnie się zajmuje. Szczególnie ważne jest to w sytuacjach, w których produkty trafiają na rynek zagraniczny. Konieczne jest wtedy naniesienie na etykietę informacji o składzie, czy też przechowywaniu produktu w wielu językach.

Gdzie można stosować etykiety samoprzylepne?

Etykiety samoprzylepne stosuje się głównie w branży przemysłowej, polegającej m.in. na produkowaniu kosmetyków i farmaceutyków. Bardzo istotne jest też ich wykorzystanie w branży spożywczej, np. na jogurtach, serkach topionych, itd. Często z etykiet samoprzylepnych korzysta się też w motoryzacji i chemii gospodarczej. Wypuszczenie pustego produktu bez podstawowych informacji znajdujących się na etykietach jest niedopuszczalne i niezgodne z przyjętymi normami europejskimi. Producenci inwestują więc w etykiety samoprzylepne na roli, które sprawnie można nanosić na poszczególne towary, zależnie od tego, które z nich są produkowane. Zdecydować można się na druk etykiet na podłożu polipropylenowym oraz polietylenowym. Takie materiały udostępnia klientom drukarnia etykiet Arti-Bau (oferta na artibau.pl/pl/etykiety-na-roli), korzystająca z ultra nowoczesnej maszyny hybrydowej.

Jakie są podstawowe rodzaje etykiet samoprzylepnych?

Etykietę samoprzylepną można podzielić obecnie na kilka różniących się od siebie rodzajów. Przede wszystkim są to etykiety peel off, ale też cyfrowe pełnokolorowe, uszlachetnione, czy też z drukami znajdującymi się od strony kleju. Klienci mogą składać zamówienia odpowiadające ich oczekiwaniom, jednak najlepszym rozwiązaniem będą dla nich etykiety wielowarstwowe. Już sama nazwa wskazuje na to, że składają się one z kilku warstw, odkrywanych kolejno po sobie. To pozwala producentom na umieszczenie jeszcze większej ilości tekstu i elementów graficznych na etykietach, nie tylko w polskim języku.

informacje o naklejkach

Jakie metody druku polecane są klientom?

Klienci wybrać mogą druk fleksograficzny, który pozwala na wykonanie matowych elementów na etykietach, ale też druk inkjetowy. Ta druga opcja umożliwia nanoszenie druku z rolki na rolkę, co jest dla większości osób bardzo wygodnym procesem. Etykiety trójstronne muszą być jednak trwałe, czytelne oraz bardzo estetyczne. Tylko wtedy ludzie się nimi zainteresują i postanowią zapoznać się z informacjami zawartymi na etykietach przez producentów. Mogą być one bardzo ważne. Etykiety dwuwarstwowe powstające przy pomocy maszyny hybrydowej są strzałem w dziesiątkę. Dzięki nim można:

 • wybrać rozdzielczość zgodnie z tworzonym przez siebie projektem,

 • dobrać szerokość zadruku.

 • Taka etykieta sprawdzi się w każdej firmie, która będzie musiała na niewielkiej powierzchni umieścić szereg istotnych dla klientów informacji. Wiadomo, że realizacja takiej czynności może być bardzo trudna, dlatego lepiej zaufać sprawdzonym metodom i mieć pewność, że nanoszenie druku na etykietę powiedzie się w całości.

   

  Drukarnia Etykiet Arti-Bau

  ul. Brzozowa 8

  55-040 Ślęza

  Tel. 717822678

  UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
  wróć na stronę główną

  Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

  e-mail
  hasło

  Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

  Komentarze (0)

  Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.