Reklama

Dlaczego warto ocieplić dom pianką PUR?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Dlaczego warto ocieplić dom pianką PUR? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

PROMOWANE Budując dom lub przeprowadzając jego remont, trzeba zainwestować w ocieplenie. Jaki materiał wybrać? Coraz popularniejszym jest pianka PUR. Sprawdźmy, czy jej zastosowanie rzeczywiście jest korzystne, a jeśli tak, to dlaczego?

Od dobrego ocieplenia domu zależy nie tylko komfort termiczny jego mieszkańców, który przekłada się na ich zdrowie, ale też koszta eksploatacji. Im lepiej ocieplony budynek, tym mniej wydajemy na jego ogrzewanie. Jakość ocieplenia zależy nie tylko od solidności wykonania, lecz także od zastosowanych materiałów. Pianka PUR zyskuje na popularności i cieszy się coraz lepszą opinią.

Co to jest pianka PUR?

Na początek przyjrzyjmy się, co to w ogóle za materiał.

Otóż, pianka poliuretanowa - w skrócie PUR - jest to materiałem izolacyjnym, który składa się z dwóch surowców: izocyjanianu i poliolu. Pianka ta wytwarzana jest bezpośrednio na budowie, do czego służy specjalistyczny sprzęt, który pozwala na dokładne wymieszanie i spienienie składników przy odpowiedniej temperaturze oraz wymaganym ciśnieniu. Dzięki zastosowaniu tej technologii powstaje, w zależności od potrzeb, otwarto-komórkowa (miękka oraz elastyczna) lub zamknięto-komórkowa (twarda i sztywna) piana PUR, która nanoszona jest na ocieplaną powierzchnię metodą natryskową.

Standardowa grubość pianki zamknięto-komórkowej waha się między 3 a 10 cm, zaś współczynnik przewodzenia ciepła - tzw. współczynnik lambda - wynosi średnio 0,026 W/mK. Z kolei grubość pianki otwarto-komórkowej wynosić powinna 15 do 30 cm, ze średnią lambdą 0,038 W/mK.

Jakie korzyści płyną z ocieplenia domu pianką PUR?

Właściwości pianki poliuretanowej sprawiają, że świetnie sprawdza się ona jako materiał izolacyjny. Ocieplenie nią domu ma wiele zalet i przynosi liczne korzyści. Oto najważniejsze spośród nich:

1) Pianka PUR zimą znakomicie chroni przed utratą ciepła, natomiast latem dzięki swej szczelności zachowuje chłodniejsze powietrze w budynku.

2) Gwarantuje bezpieczeństwo dla zdrowia - nie emituje toksyn ani obcych zapachów, nie jest też alergiczna. Nie tworzą się na niej grzyby.

3) Ocieplenie nią domu jest ekonomiczne - materiał ten gwarantuje szczelność, która przekłada się na brak utraty ciepła, ta zaś na niższe rachunki za ogrzewanie. Możemy je zredukować nawet do 50 proc.!

4) Pianka PUR jest paroprzepuszczalna, zatem eliminuje zjawisko kondensacji pary wodnej.

5) Wytrzymałość izolacji.

6) Zastosowanie pianki PUR przyczynia się do dobrej ochrony przed hałasem.

Materiał ten najczęściej wykorzystywany jest do ocieplania poddaszy w budynkach mieszkalnych.

Jak znaleźć najlepszą ofertę na ocieplenie domu pianką PUR?

Jeśli zdecydowaliśmy się na ocieplenie naszego domu pianką poliuretanową, koniecznie musimy poszukać fachowej firmy, która wykona to zadanie. Na szczęście, w znalezieniu ofert wykonawców pomoże nam dobry portal ogłoszeniowy. Wystarczy wejść na stronę: https://www.oferteo.pl/ocieplanie-pianka. Zamieszczono tam liczne zweryfikowane oferty firm zajmujących się ociepleniem, zawierające dokładne informacje na ich temat oraz opatrzone sprawdzonymi komentarzami klientów. Dzięki rankingowi możemy wybrać najlepszego usługodawcę i szybko nawiązać z nim kontakt za pośrednictwem telefonu, maila albo chatu. Jeśli natomiast zamieścimy własne ogłoszenie, fachowcy sami się z nami skontaktują, a nam pozostanie tylko wybrać najkorzystniejszą ofertę.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE