Reklama

Czy utrzymywanie działu kadr i płac jest opłacalne? Korzyści outsourcingu kadr i płac

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Czy utrzymywanie działu kadr i płac jest opłacalne? Korzyści outsourcingu kadr i płac - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

PROMOWANE Osoby zarządzające przedsiębiorstwem mogą być świetnymi fachowcami w swojej dziedzinie, ale nie muszą posiadać szerokiej wiedzy na temat obsługi prawnej czy kadrowo-płacowej w firmie. Przekazanie zewnętrznej firmie całości lub części zadań związanych z realizowaniem rozliczeń płac czy administracją kadrami może być korzystnym rozwiązaniem. Dlaczego? Sprawdziliśmy!

Jakie są korzyści z outsourcingu kadr i płac?


Prowadzenie rozliczeń czy akt pracowniczych wymaga sporego zaangażowania i stworzenia odpowiedniego zespołu do spraw kadr. Zatrudnienie specjalistów mających odpowiednie kwalifikacje oraz doświadczenie zawodowe może wiązać się z dużymi kosztami. Do stałych kosztów trzeba zaliczyć te związane z pensjami czy szkoleniami. 

Obowiązkiem pracodawcy jest także właściwe wyposażenie stanowiska pracy. Zewnętrzna firma outsourcingowa jest w stanie zapewnić obsługę kadr i płac, która realizowana jest przez odpowiednich specjalistów. Decydując się na firmę specjalizującą się w zarządzaniu kadrami i płacami, można liczyć na sprawną obsługę spraw pracowniczych nawet w firmach z rozproszonymi oddziałami.

Do najważniejszych zalet outsourcingu kadr i płac można zatem zaliczyć:

  • obniżenie kosztów obsługi kadr i płac w firmie,
  • ograniczenie wydatków na szkolenia związane ze zmieniającymi się przepisami w dziedzinie kadr i płac,
  • oszczędność czasu poprzez przekazanie części obowiązków zewnętrznej firmie,
  • ograniczenie ryzyka dotyczącego rozpowszechniania w firmie wewnętrznych danych związanych choćby z wysokością wynagrodzeń.


Jak wykorzystać outsourcing kadr i płac?


Po podjęciu decyzji o skorzystaniu z rozwiązania, jakim jest outsourcing kadr i płac, niezbędne jest ustalenie m.in. zakresu usług niezbędnych w danym przedsiębiorstwie. W wielu firmach zajmujących się obsługą kadr i płac można uzyskać dostęp również do usług doradztwa. Pozwala to znacznie lepiej określić zakres współpracy. Specjaliści z firm zewnętrznych mogą także poprowadzić szkolenia dla pracowników czy zaplanować rozwój ich ścieżki zawodowej w organizacji. 

Im więcej zadań planuje się zlecić zewnętrznej firmie, tym większe znaczenie ma wybranie odpowiedniej firmy outsourcingowej. Przy szukaniu konkretnej firmy warto zwrócić uwagę na doświadczenie czy stabilność finansową poszczególnych firm, których oferty bierze się pod uwagę.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE