Reklama

Biura do wynajęcia w Warszawie - Jakie są najlepsze lokalizacje?

Opublikowano:
Autor:

Biura do wynajęcia w Warszawie - Jakie są najlepsze lokalizacje? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

PROMOWANE Decydując się na założenie własnej działalności gospodarczej, przedsiębiorca musi zająć się zorganizowaniem wielu rzeczy. Przed wszystkim musi zająć się rejestracją firmy, dopełnieniem wszelkich formalności, a także znalezieniem odpowiedniego lokalu niezbędnego do prowadzenia tejże działalności.

Decydując się na założenie własnej działalności gospodarczej, przedsiębiorca musi zająć się zorganizowaniem wielu rzeczy. Przed wszystkim musi zająć się rejestracją firmy, dopełnieniem wszelkich formalności, a także znalezieniem odpowiedniego lokalu niezbędnego do prowadzenia tejże działalności.

Jednakże należy tu wspomnieć o tym, że bardzo niewielki odsetek przedsiębiorców decyduje się choćby na wynajem biura na Mokotowie. Powodami takiego działania, albo przeciwwskazaniami do ich podjęcia są między innymi oczekiwania co do zwiększenia liczby współpracowników w firmie.

Dlatego jednym z najczęściej stosowanych rozwiązań, które świetnie się opłaca jest wynajem biura na warszawskiej woli. Jednak zanim ono nastąpi wymagane jest sporządzenie odpowiedniej umowy, która będzie regulowała sposób, czas, miejsce i cel użytkowania oraz związane z tymże wynajmem opłaty i odpowiedzialność za ewentualne zniszczenia. Co zatem powinna zawierać taka umowa? Czy są jakiekolwiek alternatywy wynajmu?

Najważniejsze części i aspekty umowy wynajmu lokalu

Umowa wynajmu lokalu jest bardzo ważna, gdyż wiąże dwie strony stosunkiem prawnym, który chroni zarówno właściciela lokalu, jak i wynajmującego. Należy zatem zwrócić szczególną uwagę, aby zawierały najważniejsze zapisy regulujące ewentualne nieporozumienia i niezgodności.

Decydując się na wynajem lokalu i sporządzając umowę, koniecznie trzeba zawrzeć informację, w jakim celu będzie on użytkowany. Ma on na celu przede wszystkich chronić wynajmującego przed zerwaniem umowy przez właściciela lokalu.

Dlaczego to takie ważne? Ponieważ jeśli nie znajdzie się zapis informujący o tym, że w wynajmowanym lokalu będzie prowadzona działalność gospodarcza, właściciel ma prawo zerwać umowę, a nawet domagać się odszkodowania. Wszystko przez wzgląd na niedotrzymanie zobowiązań wynikających z umowy. Jeśli podczas rozmowy telefonicznej czy osobistej zostanie napomniane, że lokal ma być przeznaczony na prowadzenie firmy, podczas ewentualnego rozpatrywania sporu nie zostanie to uznane.

Może się także okazać, że lokal nie spełnia wymagań niezbędnych do prowadzenia firmy w nim, co wcześniej nie zostało zauważone. Jeśli najemca będzie chciał zerwać z tego umowę, a nie będzie wspomniane o celu wynajmu lokalu, będzie to bezpodstawne. Brak zapisu o tym, że lokal będzie wynajmowany do prowadzenia działalności gospodarczej, może prowadzić do stwierdzenia, że miał on przeznaczenie mieszkalne.

Czynsz za wynajęcie biura

Innym ważnym punktem umowy wiążącej obie strony będzie z pewnością informacja o wysokości czynszu, terminie jego płatności oraz warunki ewentualnych podwyżek, czy odpowiedzialności za zniszczenia powstałe w trakcie użytkowania. Zgodnie z polskim prawem, a konkretniej - Kodeksem Cywilnym, jeśli w umowie nie zostanie zawarta informacja o dacie płatności czynszu, przyjmuje się, że będzie ona dokonywana z góry.

A więc za miesiąc maj będzie trzeba zapłacić już pierwszego dnia maja i analogicznie do kolejnych miesięcy. Wyjątkiem jest, gdy umowa jest zawierana na okres dłuższy niż miesięczny, bowiem wtedy okres płatności przypada na dziesiąty dzień miesiąca, za który ma zostać uiszczona opłata.

Na co zwrócić uwagę, decydując się na wynajem lokalu?

Bardzo istotnymi czynnikami rzutującymi na wynajem lokalu jest jego lokalizacja oraz koszt najmu. Najczęściej bywa tak, że im lepsze usytuowanie lokalu tym większe są koszty. Biorąc za przykład stołeczne miasto Warszawa, lokale biurowe w śródmieściu warszawy potrafią sięgać kwoty czynszu oscylującej w granicach 1500 złotych.

Co więc wybrać? Dogodną lokalizację czy niski czynsz?

Połączeniem tych dwóch aspektów są biura na Mokotowie, które kosztują stosunkowo mało, a lokalizacja jest naprawdę świetna. To samo tyczy się usytuowania biura na warszawskiej woli. Jednak jak już wcześniej wspomniano, należy dokonać wyboru na podstawie własnych wymagań i predyspozycji oraz celu działania działalności gospodarczej. Są to bowiem kluczowe aspekty, które mają decydujący wpływ na wybór lokalizacji, a także łatwiejsze dotarcie do klienta.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE