Biokominki - rodzaje oraz ich cechy

Opublikowano:
Autor:

Biokominki - rodzaje oraz ich cechy - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

PROMOWANE Dla właścicieli prywatnego domu lub mieszkania w bloku przytulność zawsze zajmuje ważne miejsce. A co może być miłe i relaksujące? Spędzenie wieczoru przy kominku, cieszenie się grą ognia, poczucie ciepła i spokoju. Obecnie rynek oferuje szeroką gamę kominków, różnych pod względem pracy, formy i funkcji. Warto rozważyć zakup popularnego biokominka.

Co to jest biokominek i czy istnieje wybór?

 

   Biokominek to nowoczesny rodzaj kominka z żywym płomieniem, który nie zanieczyszcza pomieszczenia. Jego instalacja jest możliwa wszędzie i nie wymaga specjalnych zezwoleń.

Ze względu na miejsce umieszczenia biokominka w pomieszczeniu można wybrać modele:

 

•    Wolnostojące.

•    Do zabudowy.

•    Naścienne.

 

Biokominki wolnostojące

 

   Biokominki wolnostojące są instalowane na podłodze. Nie ma znaczenia, czy w domu jest parkiet, laminat lub dywan. Dolna część biokominka nie nagrzewa się, więc nie może uszkodzić wykładziny podłogowej, o ile powierzchnia jest płaska i kominek jest stabilny. Taki kominek jest łatwy do przenoszenia z miejsca na miejsce. Posiada obudowę, blok paliwowy i dekoracyjne palenisko, które może występować w najdziwniejszych formach. Front nowoczesnych biokominków wykonany ze szkła doskonale funkcjonuje w technice high-tech lub minimalizmie. Można wybrać model imitujący konary drzew w kolorze białym lub czarnym lub w kształcie litery L, zapewniając dodatkową funkcję stolika kawowego. Wiele niezwykle oryginalnych biokominków dostępnych jest: https://www.horusbio.pl/.

 

   Sprzedawane są biokominki Horus w różnych designie, mogą składać się na przykład z 5 modułów do złożenia na trzy sposoby z możliwością zmiany danych elementów. Obudowa ze stali lakierowanej, osłona biopalnika ze szkła zapewnia użytkownikowi bezpieczeństwo podczas korzystania z urządzenia. Zastosowanie do produkcji biopalnika ze stali nierdzewnej o dużej grubości zapewnia odporność na wysokie temperatury. Natomiast wkład ceramiczny zapobiega ewentualnemu wylaniu się paliwa i wpływa na jego niższe zużycie, ponieważ dochodzi nie tylko do spalania bioetanolu, ale także wydobywających się gazów.  

 

Biokominek do zabudowy

 

    Biokominek do zabudowy może być klasycznym paleniskiem w portalu wykonanym z różnych materiałów lub całkowicie połączonym ze ścianą i zagłębionym w nowoczesnym palenisku bez portalu, do którego należy przygotować specjalną wnękę w ścianie. Może to być jednostronne lub czołowe palenisko, lub może to być kątowy biokominek, oglądany z dwóch lub nawet trzech stron. Portal w tym przypadku określi styl całej struktury: klasyczny, nowoczesny, barokowy lub rustykalny.

 

   Biokominek jednostronny lub dwustronny Horus do zabudowy posiada obudowę wyprodukowaną z wysokiej, jakości stali inox. Podobnie jak w przypadku poprzedniego rozwiązania biokominek posiada bezpieczny i odporny na szok termiczny biopalnik oraz wkład ceramiczny. Płomień jest zabezpieczony szkłem hartowanym. Produkt posiada zawór hermetycznie uszczelniający zbiornik. Efektowne rozwiązania aranżacyjne pozwalają na zainstalowanie takich biokominków w pomieszczeniu o każdej stylistyce wyposażenia.  

 

Biokominek naścienny

 

   Biokominek naścienny jak nazwa wskazuje instalowany jest na ścianie. W domu lub mieszkaniu pozwala zaoszczędzić przestrzeń, dlatego można go wprowadzić do pomieszczeń o małym metrażu. Odpowiednie wymiary umożliwiają na zainstalowanie biokominka na dowolnie wybranej ścianie. Ten rodzaj produktu może być wykonany w formie czworokąta, w którym pali się płomień, zakryty szklanym panelem.

 

   Biokominek naścienny Horus podobnie jak poprzednie typy kominków jest produkowany ze stali inox, posiada ozdobną ramę ze szkła hartowanego, która może być zabarwiona na różny kolor. Biopalnik charakteryzuje się takimi cechami jak przy modelach do zabudowy i wolnostojących. Ciekawy design tego typu biokominków może opierać się nietuzinkowym kształcie, ułożonych asymetrycznie elementach, które wyróżniają się lekkością zapewniając wyjątkową dekorację wnętrza.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE