Reklama

Bezpłatne porady — jak zostać projektantem stron?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Bezpłatne porady — jak zostać projektantem stron? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

PROMOWANE Dzisiaj najlepsi specjaliści z zakresu tworzenia stron www bazują na założeniach User Experience. Jest to projektowanie ukierunkowane na użytkownika, którego celem jest stworzenie takiej strony, która będzie rodziła pozytywne emocje u Internauty. Sposobem na zdobycie wiedzy w tym zakresie jest ukończenie profesjonalnego szkolenia UX. Wiąże się ono jednak z pewnymi kosztami. Ci, którzy mają już pewną wiedzę i umiejętności mogą postawić na UX blog.

Jakie są najważniejsze założenia User Experience?


UX zakłada, że dobra strona internetowa to taka, która jest:

  • użyteczna;
  • funkcjonalna;
  • praktyczna.

Projektując stronę, należy zadbać o to, aby była przejrzysta, a odnalezienie poszczególnych jej elementów nie stanowiło problemu. Liczy się dobór kolorów, czcionek, eliminacja tych elementów, które mogą przeszkadzać, na przykład wyskakujących okienek, które mocno irytują wielu Internautów. 

Za solidnie wykonane strony uwzględniające doświadczenia użytkownika uznaje się także te, które dostosowane są do urządzeń mobilnych. Trzeba bowiem pamiętać, że obecnie coraz więcej osób korzysta z sieci nie przy pomocy komputera, a smartfona. Jeśli strona nie współpracuje z urządzeniami mobilnymi, stoi więc na straconej pozycji. Nigdy nie osiągnie oczekiwanej popularności.

UX blog – jakie informacje można na nim znaleźć?


Dobrze prowadzony UX blog to miejsce pełne wielu przydatnych informacji. Korzystając z niego, można dowiedzieć się, jakie są istotne cechy dobrej strony internetowej, a także, o co zadbać, aby tworzona witryna była naprawdę przyjazna dla użytkownika. Na najlepszych blogach nie brakuje analizy przypadków. Autorzy koncentrują się wówczas na omawianiu konkretnej witryny, wskazując na popełnione błędy, a także możliwe sposoby ich eliminacji. Rzetelny blog pełen jest praktycznych porad, wśród których coś wartościowego dla siebie znajdą zarówno początkujący, jak i ci, którzy User Experience zajmują się już naprawdę długo.

Jak wybrać dobry UX blog?


Pytanie to zadaje wiele osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z User Experience. Przede wszystkim warto stawiać na blogi prowadzone przez osoby podające swoje dane i życiorys zawodowy. Wówczas mamy pewność, że za prezentowanymi treściami stoi faktycznie specjalista, a nie osoba początkująca, która powiela treści z innych stron, nie eliminując ewentualnych błędów. Warto przyjrzeć się także temu, jak wygląda sam blog. 

Jeśli strona jest chaotyczna, wzbudza negatywne odczucia, znalezienie na niej czegokolwiek wymaga czasu i wysiłku, a więc jest niezgodna z założeniami UX, lepiej poszukać innego bloga. Trudno bowiem żeby ktoś, kto nie zadbał o własną stronę, skutecznie doradzał w tym zakresie innym. Taki UX blog jest mało profesjonalny i nie powinien być traktowany jako rzetelne źródło wiedzy w tym zakresie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE