Reklama

6 przyczyn wypadania włosów - jak im zapobiegać?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

6 przyczyn wypadania włosów - jak im zapobiegać? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

PROMOWANE Wypadanie włosów jest zmorą każdej osoby zwracającej dużą uwagę na ich wygląd. Powoduje ono mniejszą objętość włosów, często też idzie w parze z ich osłabieniem. Jakie są przyczyny wypadania włosów? Jak im zapobiegać?

1. Zła dieta

Jedną z przyczyn nadmiernego wypadania włosów źle dobrana dieta. Jedzenie małej ilości owoców i warzyw sprawia, że w naszym organizmie zaczyna brakować cennych witamin i minerałów, zapewniających włosom zdrowie i dobry wygląd. Małe urozmaicenie posiłków i produkty wysoko przetworzone mają zły wpływ na ich kondycję.

2. Hormony

W ciele kobiety będącej w ciąży lub przyjmującej leki hormonalne zachodzi wiele zmian. Takie zmiany zachodzą również w produkcji hormonów. W momencie zakończenia ciąży lub również podczas zakończenia kuracji hormonalnej oraz przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych zachodzi zmiana w wydzielaniu hormonów, co jest częstą przyczyną tymczasowego przerzedzenia włosów.


3. Nieodpowiednia pielęgnacja

Nadużywanie silnych środków pielęgnacyjnych może znacząco osłabiać strukturę włosa. Dodatkowo istnieje możliwość podrażnienia skóry głowy. Duża temperatura i nie odpowiednia pielęgnacja również nie wpływają pozytywnie na zdrowie włosów. Nieodpowiednie używanie tych środków oraz brak kosmetyków odżywiających włosy często prowadzi do ich przeciążenia i w konsekwencji do złej kondycji.

4. Stres i przemęczenie

Odpowiednia regeneracja i duża ilość snu jest zbawienna dla naszego ciała i samopoczucia. Wpływa również na wygląd naszych włosów. Zmęczenie organizmu sprawia, że są one osłabione, łamią się i wypadają. Stres, szczególnie długotrwały, również negatywnie wpływa na wygląd i zdrowie włosów. Podczas długiego oddziaływania stresu obserwuje się zwiększone ich wypadanie oraz większe skłonności do kruszenia się i łamania. Zadbanie o odpowiednią regenerację organizmu oraz poznanie metod łagodzenia stresu może pomóc nie tylko poprawić samopoczucie, ale również pozytywnie wpłynie na zdrowie i wygląd włosów.


5. Skutki uboczne leków

Zażywanie niektórych rodzajów leków powoduje zwiększoną skłonność do wypadania włosów. Przed rozpoczęciem przyjmowania leków warto zapoznać się ze skutkami ubocznymi, żeby być przygotowanym i znać ewentualny powód problemów z włosami. Warto w takim przypadku skonsultować się z lekarzem i dopytać o ewentualną zmianę leków na inne.

6. Choroby

Kolejnym powodem nadmiernego wypadania włosów są różnego rodzaju choroby. Często przyczyną jest łysienie androgenowe, anemia spowodowana niedoborem żelaza, choroby tarczycy czy choroby skóry głowy. W przypadku gdy zadbaliśmy o swoją dietę, regenerację, odpowiednie nawodnienie oraz sprawdziliśmy możliwe skutki uboczne przyjmowanych na stałe leków, a jednak wciąż doskwiera nam problem wypadania włosów, warto zbadać swoje zdrowie. Odpowiednim wyjściem będzie udanie się na wizytę u dermatologa specjalizującego się w chorobach skóry głowy i wykonać podstawowe badania krwi.


Jak zapobiegać wypadaniu włosów?

Najważniejszym pytaniem jest to, jak zapobiegać wypadaniu włosów? Dbanie o urozmaiconą i zbilansowaną dietę jest jednym z ważniejszych aspektów pomagających zapobieganiu wypadania włosów i utrzymania ich w dobrej kondycji. Warto również robić regularne badania, dzięki którym wykluczymy występowanie różnych chorób. W przypadku gdy problem spowodowany jest chorobami skóry głowy warto sięgnąć po specjalistyczne szampony, np. szampon na swędzącą skórę głowy

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE