Reklama

Podkarpacie. Ludzkie kości znalezione pod Sędziszowem Małopolskim. Do kogo należą?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: KPP Ropczyce

Podkarpacie. Ludzkie kości znalezione pod Sędziszowem Małopolskim. Do kogo należą? - Zdjęcie główne

W miejscowości pod Sędziszowem Małopolskim znaleziono ludzkie szczątki. | foto KPP Ropczyce

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

PODKARPACIE W Nockowej (powiat ropczycko-sędziszowski), podczas prac kanalizacyjnych wykopano szczątki ludzkie. To prawdopodobnie żołnierz Wojska Polskiego, który został zastrzelony w czasie II Wojny Światowej przez żołnierza rosyjskiego. Świadkiem tego tragicznego wydarzenia była seniorka, mieszkanka posesji, na której znaleziono szczątki.

Na nietypowe znalezisko, natknęli się w ubiegłym tygodniu, pracownicy wykonujący kanalizację w miejscowości Nockowa. Funkcjonariusze z KPP w Ropczycach przekazali, że podczas prac na jednej z posesji operator koparki na głębokości kilkudziesięciu centymetrów odkopał ludzkie kości. O swoim znalezisku natychmiast poinformował policję. Funkcjonariusze potwierdzili zgłoszenie.

Mimo że mundurowi nie pierwszy raz podejmowali tego typu interwencje, ta była wyjątkowa, ponieważ okazało się, że starsza kobieta, właścicielka posesji, będąc dzieckiem, była świadkiem, jak rosyjski żołnierz zastrzelił młodego polskiego żołnierza.

- Jak relacjonowała kobieta, do zdarzenia doszło w czasie II Wojny Światowej na podwórku jej domu rodzinnego. Pomimo że o tym fakcie zostały powiadomione ówczesne władze lokalne, nikt nie zabrał ciała żołnierza, dlatego tez pochówku na tej posesji dokonał jej ojciec

- informuje KPP Ropczyce.

Prace policjantów nadzorował prokurator. Szczątki zostały zabezpieczone i zostaną poddane specjalistycznym badaniom. O sprawie został poinformowany Instytut Pamięci Narodowej.

Być może, uzyskane informacje pozwolą odtworzyć dokładne okoliczności śmierci żołnierza i ustalić jego tożsamość.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy