Reklama

Odznaczenia i awanse dla podkarpackich strażaków. Wśród nich funkcjonariusze z PSP Kolbuszowa. Kto został wyróżniony? [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

PODKARPACIE We wtorek (15 listopada) w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim odbył się uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości. W uroczystości uczestniczyli funkcjonariusze oraz pracownicy cywilni Państwowej Straży Pożarnej. Wśród nich znaleźli się mundurowi z Komendy Powiatowej PSP w Kolbuszowej. Nie zabrakło także druhów i druhen z podkarpackich OSP.

Była to okazja, aby podziękować strażakom za codzienną ofiarną służbę, co w inauguracyjnym przemówieniu podkreślił podkarpacki komendant wojewódzki PSP nadbrygadier Andrzej Babiec.

- Dziękuję wam za codzienną walkę z ogniem i za całe, jakże ogromne spektrum innych działań, mających na celu ochronę życia, zdrowia, mienia i środowiska. Cieszymy się, że sympatia i zaufanie społeczne do strażaków utrzymuje się na wysokim poziomie. Jest to dowód zauważania naszego codziennego wysiłku oraz trudu tej służby.

- powiedział nadbrygadier Andrzej Babiec.

- Państwa służba to nie tylko codzienny trud wykonywania obowiązków na rzecz Państwa Polskiego, ale szczególna misja dbania o bezpieczeństwo mieszkańców podkarpackich wsi, miast i miasteczek. Z uznaniem obserwuję Wasze profesjonalne podejście do realizowanych zadań – szybkość reakcji na zdarzenia, dostępność i skuteczność. Doceniam Waszą gotowość do podejmowania nowych wyzwań oraz strategiczne podejście do zagrożeń, jakie może nieść ze sobą przyszłość.

- powiedział wicewojewoda Radosław Wiatr.

W trakcie apelu ponad 100 strażaków otrzymało odznaczenia oraz awanse na wyższe stopnie służbowe. Uroczystość swoją obecnością uświetnili marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl, wicewojewoda podkarpacki Radosław Wiatr, kapelan krajowy strażaków ks. st. bryg. dr Jan Krynicki, prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Rzeszowie dh Jan Pac.

Zobaczcie galerię zdjęć z odznaczeń strażaków

Artykuł pochodzi z portalu korso24.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy