reklama

Majówkowe grillowanie może zakończyć się wypłatą odszkodowania

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: utroja0/pixabay.com

Majówkowe grillowanie może zakończyć się wypłatą odszkodowania - Zdjęcie główne

foto utroja0/pixabay.com

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

PO GODZINACH Grillowanie na balkonie? Czy można? Aktualnie brak jest przepisów, które jednoznacznie zajmowałyby się tym problemem. Przy analizowaniu konkretnych zdarzeń należy posługiwać się przepisami z różnych aktów prawnych.
reklama

W przypadku grillowania na balkonie należy rozróżnić dwa przypadki. Pierwszy, to użycie tradycyjnego węglowego grilla.

- Musimy pamiętać, że jest to  urządzenie, w którym mamy otwarty ogień lub bardzo gorący i żarzący się węgiel

- podkreśla Grzegorz Dzimiera, komendant Straży Miejskiej w Kolbuszowej.

- To właśnie otwarty ogień w grillu powoduje, że rozpalanie takich urządzeń na balkonie może być potraktowane jako naruszenie przepisów ochrony przeciwpożarowej budynków

- tłumaczy dalej.

A może grill elektryczny?

- Jeśli chodzi o grill elektryczny, to jego używanie jest dopuszczalne, o ile jego części zewnętrzne nie nagrzewają się do temperatury powyżej 100 stopni Celsjusza

- nadmienia komendant Grzegorz Dzimiera.

Co za dużo to niezdrowo

Częste grillowanie może stać się na dłuższą metę dla sąsiadów uciążliwe. Regularne zadymianie połączone z nie zawsze przyjemnymi zapachami może spełniać przesłankę "zakłócania korzystania z nieruchomości sąsiednich ponadprzeciętną miarę". 

W takiej sytuacji sąsiedzi będą mogli wystąpić na drodze cywilnej z roszczeniem o zaniechanie tych naruszeń i przywrócenie stanu zgodnego z prawem.

- Mieszkańca bloku obowiązują także przepisy ustawy o własności lokali

- zaznacza nasz rozmówca. 

Zgodnie z nią wspólnota mieszkaniowa może w sytuacji, w której mieszkaniec w sposób rażący lub uporczywy przeciwko obowiązującemu porządkowi domowemu albo przez swoje niewłaściwe zachowanie czyni korzystanie z innych lokali lub nieruchomości wspólnej uciążliwym. Wtedy to można żądać sprzedaży lokalu w drodze licytacji. 

Może w ogrodzie?

Jeśli mamy odpowiednio duży ogród i rozpalenie otwartego ognia nie stanowi zagrożenia pożarowego, rozstawienie grilla jest dozwolone. Trzeba jednak pamiętać, by nie robić tego zbyt często. Możemy bowiem uprzykrzyć naszym zachowaniem życie sąsiadom.

- Ci mogą poczuć się poszkodowani uciążliwością naszych immisji i zażądać od nas odszkodowania

- nadmienia Grzegorz Dzimiera, komendant kolbuszowskiej straży miejskiej. 

 

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama