Reklama

Bociany wróciły do gniazda w gminie Raniżów. Oglądaj relację NA ŻYWO! [LINK]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: FB Ula Chmielowska

Bociany wróciły do gniazda w gminie Raniżów. Oglądaj relację NA ŻYWO! [LINK] - Zdjęcie główne

Pierwszy bocian wrócił do gniazda w Staniszewskiem końcem marca. | foto FB Ula Chmielowska

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

PO GODZINACH Bociany ze Staniszewskiego (gmina Raniżów) można podglądać na stronie Szkoły Podstawowej w Raniżowie. Sprawdź link i oglądaj bociany w ich gnieździe na żywo!

Nasi wierni i lubiani sąsiedzi wracają do swoich gniazd. Mowa o bocianach białych, które już niebawem złożą jaja i zaczną wychowywać swoje młode.

Na stronie internetowej Szkoły Podstawowej w Raniżowie można podglądać życie bocianów białych, które mieszkają w gnieździe w Staniszewskiej (gmina Raniżów).

Kamera internetowa działa 24 godziny na dobę, a ptaki możemy oglądać na żywo. Chcesz sprawdzić, co dzieje się w bocianim gnieździe?

Kliknij zdjęcie i zobacz>>>


Kamera z bocianiego gniazda dostępna jest na stronie internetowej raniżowskiej strony (w prawym górnym rogu ekranu).

Uczniowie z gminy Raniżów realizowali projekt naukowo-badawczy "Bociany integrują". Grupę projektową tworzyli uczniowie Szkoły Podstawowej w Raniżowie i Zespołu Szkół w Woli Raniżowskiej. 

Projekt jest częścią programu grantowego "Edukacja Inspiracja" – programu warszawskich fundacji: Edukacyjnej Fundacji im. prof. Romana Czerneckiego EFC oraz Fundacji "Szkoła z Klasą".

- Nasze działania rozpoczęliśmy jesienią 2018 roku, kiedy gniazda były opuszczone, a bociany udały się na swe coroczne migracje

- mówiła Urszula Chmielowska, nauczycielka biologii i koordynatorka projektu.

- Poszperaliśmy w Internecie, żeby przyjrzeć się trasie wędrówek. Natrafiliśmy na pesymistyczne wieści - w Libanie, położonym na trasie przelotu, ludzie strzelają do bocianów. Robią to dla sportu. Wśród osób krzywdzących bociany są również dzieci. Strzelają do bocianów albo przyglądają się, jak to robią rodzice czy znajomi. Postanowiliśmy więc działać

- wyjaśniała.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy